Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Densen - odtwarzacz CD Densen Beat B-400 (3.11.1999)

Po ponad trzech latach prac badawczo rozwojowych Densen zaprezentował swój nowy odtwarzacz CD Beat B-400. W urządzeniu tym zastosowano kilka interesujących rozwiązań technicznych.

Transport jest wykonany na zamówienie Densena przez Sony. Zastosowano w nim szklany układ optyczny a nie plastikowy, co ma za zadanie obniżyć stopę błędów jak również przedłużyć żywotność. Wszystkie układy sterujące są zaprojektowane przez Densena. Odtwarzacz ma dwa mikrokomputery - jeden do obsługi transmisji cyfrowej sygnału, drugi do sterowania wyświetlaczem, do przyjmowania sygnałów zdalnego sterowania itd. Główny mikrokomputer można będzie poddawać aktualizacji w przyszłości. Oprócz standardowego wyjścia cyfrowego na gnieździe BNC, Beat B-400 ma też wyjście na komputerowym złączu D-SUB9, które także pozwoli na stworzenie systemu transport + zewnętrzny konwerter, oraz 2 gniazda D-SUB do komunikacji z innymi komponentami Densena. Producent celowo nie ujawnia danych odnośnie zastosowanego układu konwertera CA. Wiadomo natomiast, że zastosowano dekoder HDCD Pacific Microsonics oraz stopień wyjściowy pracujący w klasie A, o mocy 6W i bez sprzężenia zwrotnego. Beat B-400 ma też funkcję odwracania fazy sygnału oraz zamontowany firmowy układ DeMagic, który uruchamia się przy każdym otworzeniu szuflady (działa on w zakresie częstotliwości poza pasmem słyszalnym).
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl