Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DIVINE ACOUSTICS - wolnostojące kolumny Electra (02.10.2008)

Electra to nowy model podłogowych kolumn Divine Acoustics przeznaczony do zastosowania w systemach dwukanałowego stereo lub też jako zestaw przedni w systemach wielokanałowych. Sugerowana cena detaliczna to 2.400 złotych za parę.

Electra to zestaw dwudrożny, dwugłośnikowy, pracujący w obudowie bass-reflex wentylowanej w dół. Płaska obudowa ma głębokość zaledwie 8,5cm. Stabilność uzyskuje się dzięki wykończonemu skórą cokołowi wyposażonemu w regulowane kolce. Kształt cokołu umożliwia swobodną pracę dwom wylotom bass-reflexu umieszczonym na dolnej ściance obudowy i ma jednocześnie absorbować drgania. Cokół posiada budowę warstwową - dwie płyty MDF połączone są ze sobą masą plastyczną. Obudowa wykonana jest z materiałów o różnych współczynnikach tłumienia drgań. Boczne półokrągłe, kilkuwarstwowe ścianki zawierają wypełnione materiałem tłumiącym komory. Górna i dolna ścianka zbudowane są warstwowo - 2 warstwy MDF + masa plastyczna uszczelniająca. Przednia i tylna ścianka wykonana jest z płyty wiórowej pokrytej laminatem. Dostępnych jest 6 kolorów wykończenia drewnem egzotycznym, dostępne jest także wykończenie srebrne. Łączenia poszczególnych warstw ścianek wykonano za pomocą dodatkowych elementów z płyt HDF i mas uszczelniających. Głośniki zabezpieczone są metalowymi siatkami maskującymi. Wszystkie wkręty na przednich ściankach kolumn zostały zamaskowane.

Głośnik nisko-średniotonowy o średnicy 13 cm ma nasączaną, celulozową membranę. Ma on wentylowany układ magnetyczny i gumowe zawieszenie. Głośnik wysokotonowy można obracać stosownie do potrzeb. Głośnik posiada 20mm jedwabną kopułkę oraz podwójny magnes neodymowy. Zwrotnica wykorzystuje filtry drugiego rzędu, jest optymalizowana pod kątem zgodności fazowych i czasowych w zakresie częstotliwości podziału oraz łatwości wysterowania kolumny przez wzmacniacze o niewielkiej mocy. W zwrotnicy wszystkie pojemności to kondensatory foliowe Jantzen Audio Cross-Cap. Zwrotnice montowane są ręcznie i parowane z dokładnością 1%. Poszczególne elementy łączone są bezpośrednio realizując zasadę jak najkrótszej drogi sygnału. Płytka z elementami zwrotnicy odizolowana jest od obudowy i pasożytniczych drgań za pomocą masy plastycznej. Połączenia głośników wykonano przewodami z miedzi OFC. Pojedyncze terminale są pozłacane i akceptują wtyki bananowe, widełki oraz przewody bez izolacji o przekroju do 4mm2.

Podstawowe dane techniczne:
Impedancja ... 8 omów
Efektywność ... 88 dB
Moc maksymalna ... 80 W
Zalecana moc wzmacniacza ... 3 - 60 W
Wymiary zewnętrzne (bez cokołu, WSG) ... 99 x 30 x 8,5 cm
Masa (sztuka, bez cokołu) ... 10 kg

[zdjęcie kolumn Divine Acoustics Electra]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl