Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - monofoniczny wzmacniacz lampowy MC2301 już w Polsce (05.09.2008)

Kilka miesięcy po amerykańskiej premierze na rynki europejskie - a w tym także na rynek polski - wszedł monofoniczny, lampowy wzmacniacz mocy McIntosh MC2301. Wzmacniacz ma moc ciągłą 300W, a cena za parę monobloków wynosi 78.000 złotych.

MC2301 wykorzystuje szereg rozwiązań charakterystycznch dla McIntosha. Jedno z nich to Quad Differential. Opiera się ono na wykorzystaniu w konstrukcji niezależnych sparowanych wzmacniaczy push-pull. Kolejne firmowe rozwiązanie to opatentowany układ Unity Coupled. O ile w typowych układach sygnał wyjściowy jest pobierany tylko z anody, to w układzie Unity Coupled pobiera się go zarówno z anody jak i z katody. MC2301 pozwala na w pełni zbalansowaną pracę na całej długości ścieżki sygnału we wzmacniaczu.

Moc wyjściowa wzmacniacza jest taka sama niezależnie od tego czy obciążenie wynosi 2, 4 czy 8 omów. W stopniu mocy zastosowano 8 tetrod KT88. Wzmocnienie napięciowe zapewniają triody 12AT7. Zgodnie z firmową tradycją zastosowano rozbudowane układy zabezpieczające (Power Assurance System, Power Guard, Sentry Monitor, zabezpieczenie głośników przed uszkodzeniem, układ miękkiego startu). Gniazda wejściowe, terminale wyjściowe i podstawki lamp mają złocone styki.

MC2301 ma zrównoważone i niezrównoważone gniazda wejściowe. Sygnał z gniazd wejściowych można też bez wzmocnienia przekazać dalej zarówno przez gniazdo zrównoważone jak i niezrównoważone. Masa nowego McIntosha to 53 kg, a jego wymiary to (WxSxG) 32 x 45 x 59 cm.

[zdjęcie wzmacniacza McIntosh MC2301]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl