Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GRYPHON - odtwarzacz CD Mikado Signature (25.08.2008)

Duńska firma Gryphon opracowała nowy odtwarzacz płyt kompaktowych Mikado Signature. Jest to urządzenie przeznaczone wyłącznie do odtwarzania płyt CD, bez obsługi jakichkolwiek innych nośników. Według Flemminga Rasmussena odtwarzacze wieloformatowe zmuszają projektanta do akceptacji zbyt dużych kompromisów.

Gryphon zastosował w Mikado Signature nowatorskie rozwiązanie upsamplingu. Jest to asynchroniczny kowerter częstotliwości próbkowania pracujący na 32-bitach/192 kHz. Aby zachować topologię w pełni zgodną z zasadą podwójnego mono oraz konstrukcję w pełni zrównoważoną i symetryczną zastosowano po dwa podwójne przetworniki CA na kanał. Pracują one w podwójnym trybie różnicowym. Układy analogowe oraz cyfrowe zasilane są z osobnych, stabilizowanych zasialczy.

Do odczytu płyt zastosowano silnie zmodyfikowaną wersję znanego z wysokiej ceny i solidnego wykonawstwa transportu Philips CD-Pro 2. Gryphon Mikado Signature wykorzystuje dwa główne zegary. Jeden zegar o bardzo niskim jitterze w pobliżu przetworników CA i lokalny zegar do kontroli transportu. Cyfrowe układy audio są zamontowane na modułowych płytkach, które można wymieniać. Da to w przyszłości możliwowść zaaplikowania udoskonaleń odtwarzacza. Także właściciele dotychczasowej wersji Mikado mogą aktualizować swoje odtwarzacze do wersji Mikado Signature.

Cena odtwarzacza ma wynosić około 12.600 Euro z drobnymi różnicami zależnymi od lokalnych ceł i podatków. Odtwarzacz jest już dostępny.

[zdjęcie odtwarzacza Gryphon Mikado Signature]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl