Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

VEDIA - odtwarzacz multimedialny T8 (20.08.2008)

Vedia poinformowała o swoim nowym odtwarzaczu - T8. Jest to odtwarzacz audio-video PMP (portable media player) wyposażony w pamięć Flash.

T8 wyposażony jest w dotykowy wyświetlacz 4,3 cala (16:9) o rozdzielczości 480x272 pikseli i dużych kątach widzenia. Może wyświetlać filmy bez konwersji w formatach (Divx, Xvid): AVI, MPEG, RM, RMVB oraz FLV (format plików pobieranych z YouTube). Dzięki funkcji TVout możliwe jest oglądanie nagrań na telewizorze. Obraz wychodzący z odtwarzacza można dostosować do tradycyjnych telewizorów (4:3) oraz do panoramicznych LCD (16:9). Można też przeglądać zdjęcia w formatach JPEG, BMP i GIF.

Vedia T8 pojawi się w dwóch wersjach 8GB oraz 16GB. Producent nie wyklucza też wersji 32GB. Wszystkie wersje posiadać będą czytnik kart microSDHC do 8GB. Dzięki temu można powiększyć pamięć odtwarzacza.

Istotnym aspektem dla osób zainteresowanych dźwiękiem wyższej jakości jest to, że oprócz formatów MP3, WMA i WAV obsługiwane będą bezstratne FLAC i APE a także OggVorbis. Dźwięk można odtwarzać przez dwa wbudowane głośniki.

Do dyspozycji są też funkcje dodatkowe. T8 może pracować jako dyktafon (zapis do plików WAV), eBook, przenośny dysk czy stoper. Jeszcze jedna funkcja to tzw. kartka z kalendarza, czyli duża widoczna data z dniem, miesiącem oraz rokiem. Bateria pozwala odtwarzać filmy do 5 godzin oraz muzykę do 26 godzin. Ładowanie baterii trwa do 3 godzin i odbywa się poprzez uniwersalną ładowarkę USB.

Odtwarzacz ma obudowę ze stopów aluminium. Główny układ sterujacy pochodzi z firmy Rockchip. W zestawie klient otrzyma zestaw akcesoriów. Począwszy od słuchawek SRS-200, przez kabel USB, kabel TVout, ładowarkę USB, ściereczkę do pielęgnacji odtwarzacza a także stojaczka do postawienia odtwarzacza przy oglądaniu filmów oraz specjalnego usztywnianego, skórzanego futerału, który ochroni odtwarzacz podczas transportu.

Odtwarzacz ma się pojawić w sprzedaży w pierwszej połowie września 2008. Objęty będzie dwuletnią gwarancją producenta w całości realizowaną w Polsce. Ceny nie zostały jeszcze precyzyjnie określone. Według wstępnych zapowiedzi wersję 8GB będzie można nabyć za nie więcej niż 450 zł, a wersję 16GB za 550 zł.

[zdjęcie odtwarzacza Vedia T8]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl