Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

BRAVO - japońskie monitory w Polsce (03.07.2008)

Na naszym rynku dostępne są od niedawna kolumny japońskiej firmy Combak Corportation. Zestawy te sprzedawane są pod marką Bravo, a w Polsce ich dystrybutorem jest firma Moje Audio. W ofercie tego producenta są to aktualnie jedyne kolumny, a uzupełniającym dla nich produktem są podstawki Dinosaur.

Bravo to nieduży monitor z obudową zamkniętą. Według producenta zestaw ten ma pełnić rolę referencyjnego monitora do niedużych i średnich pomieszczeń. Kolumny wykorzystują jeden, dwudrożny głośnik koncentryczny produkowany przez norweską firmę Seas. Same zestawy produkowane są natomist na zlecenie Combak Corportation przez fińską firmę Gradient. Kolumny Bravo są dostepne w dwóch wersjach, standardowej oraz stuningowanej przez producenta.

Obudowa Bravo ma objętość 8 litrów. Przednia ścianka wykonana jest z litego drewna. Koncentryczny głośnik ma średnicę 170 mm. Membrana sekcji niskotonowej wykonana jest z włókna szklanego, a kopułka sekcji wysokotonowej z aluminium. Zestawy nie mają tekstylnej masownicy a jedynie siatkę ochronną na sam głośnik.

Efektywność zestawów wynosi 87 dB, a ich impedancja nominalna to 8 omów (minimalna 7 omów). Częstotliwość podziału to 2800 Hz. Wymiary kolumny to 290 x 190 x 280 mm, a masa wynosi 8 kg.

[zdjęcie kolumn Bravo]
[zdjęcie kolumn Bravo na podstawkach Dinosaur]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl