Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ANCIENT AUDIO - wzmacniacz mocy Silver Six (9.06.2008)

Trzy lata po inauguracji wzmacniacza Silver Grand Mono, firma Ancient Audio wprowadza do swojej oferty tańszy wzmacniacz oparty częściowo na rozwiązaniach z droższego krewniaka. Single Six został oparty na triodzie mocy 6S33S (6C33C) w układzie single ended. Ta rosyjska lampa, stosowana jako regulator napięcia w myśliwcach MIG, ma bardzo małą oporność wewnętrzną, znacznie niższą niż 300B, 2A3, 211 czy inne triody stosowane w audio. W rezultacie przekładnia transformatora głośnikowego jest niewielka (mniejsza od 10), mniejszy jest wpływ rozproszonych pojemności i indukcyjności. Lampy sterujące w Silver Six to E88CC NOS.

Zasilacz Single Six pochodzi od Silver Grand Mono. Posiada on stabilizację wysokiego napięcia oraz zgromadzoną w kondensatorach energię równą 1000 J. Zastosowano teflonowo-cynowe kondensatory V-cap oraz okablowanie srebrną taśmą izolowaną teflonem. Innym rozwiązaniem zaczerpniętym z Silver Grand Mono jest automatyczna regulacja prądu spoczynkowego - jest on stały bez względu na egzemplarz lampy, napięcie sieciowe, czy starzenie się lampy.

Single Six jest monoblokiem. Forma wzmacniacza jest podyktowana wymogami technicznymi. Chodziło o to aby transformator sieciowy znajdował się daleko od wejścia, głośnikowy blisko zacisków wyjściowych, a lampa stopnia wstępnego blisko gniazda wejściowego. Ze względu na spory prąd (7 A) przewody żarzenia są możliwie krótkie i lampa mocy jest blisko transformatora sieciowego. Obydwa transformatory są oddalone od siebie. Takie rozmieszczenie elementów ma na celu obniżenie poziomu szumów i przydźwięku sieciowego.

Terminale głośnikowe są dostępne od góry, dobry jest też dostęp do gniazda wejściowego. Zastosowane gniazda to WBT lub Furutech.

Według producenta monobloki Single Six wysterowują wiekszość kolumn, w tym także o umiarkowanej efektywności i małej impedancji.

Podstawowe dane:
- moc: 18W /4-8 omów na kanał
- czułość: 900 mV
- pasmo przenoszenia: 10 Hz - 70 kHz
- opóźniony start zasilacza
- transformator glośnikowy z rdzeniem zwijanym typu podwójne C
- granitowa podstawa o konstrukcji przekładkowej
- pobór mocy: 130 VA na kanał
- wymiary (SWG): 300 x 180 x 350
- cena detaliczna za parę: 35.000 zł

[zdjęcie wzmacniacza Ancient Audio Silver Six]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl