Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - słuchawki z cyfrowym systemem redukcji hałasu (21.04.2008)

Firma Sony poinformowała o opracowaniu nowych słuchawek z cyfrowym systemem redukcji hałasu - według producenta są to pierwsze tego typu produkty na świecie. Do oferty wchodzą dwa modele z systemem redukcji hałasu: MDR-NC500D (około 1.500 zł) oraz MDR-NC40 (około 400 zł). Na polskim rynku mają być dostępne w maju.

Według pomiarów producenta hałas redukowany jest do 99 procent. Cyfrowa technologia z elementami sztucznej inteligencji dostosowuje profil redukcji hałasu do otoczenia. Wbudowany w MDR-NC500D procesor automatycznie dostosowuje profil systemu do charakterystyki szumu. Naciśnięcie przycisku AI Mode (tryb sztucznej inteligencji) powoduje wybranie jednego z trzech trybów redukcji hałasu, dopasowanego do otoczenia - samolotu, autobusu lub pociągu. Naciśnięcie i przytrzymanie tego przycisku pozwala użytkownikowi ręcznie wybrać właściwy tryb, który najlepiej sprawdzi się w danym warunkach. Słuchawki wyposażono w przycisk kontrolny (monitor), który umożliwia chwilowy odsłuch zarówno muzyki, jak i dźwięku z zewnątrz. Słuchawki mają 40-milimetrowe membrany. Czas działania modelu MDR-NC500D po naładowaniu dołączonego do zestawu akumulatora litowo-jonowego wynosi do 15 godzin. Przewidziano też możliwość zasilania urządzenia także bateriami AA. Etui podróżne jest wyposażone w kieszonkę umożliwiającą przechowanie odtwarzacza MP3, paszportu, czy schowanie wszystkich dodatkowych elementów zestawu. Model MDR-NC40 ma składaną konstrukcję i mniejsze gabaryty.

[zdjęcie słuchawek Sony MDR-NC500D]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl