Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

VEDIA - M20, mini-PVP z wyświetlaczem AMOLED (10.03.2008)

Na przełomie marca i kwietnia zapowiedzane jest wprowadzenie nowego przenośnego odtwarzacza audio-video Vedia M20. Najważniejsze cechy tego urządzenia to wyświetlacz w technologii AMOLED o przekątnej 2,8 cala i rozdzielczości 320x240 pikseli, małe gabaryty oraz obsługa plików video AVI, RM i RMVB bez konwersji.

Zastosowany wyświetlacz pozwala na uzyskanie bardzo wysokiego kąta widzenia (180 stopni z każdej strony) oraz wysokiego kontrastu (10.000:1). Wyświetlacz jest też bardziej energooszczędny niż panele LCD.

Odtwarzacz oparty jest o najnowszy mikroprocesor firmy Rockchip 2706. Pozwala on na obsługę plików video bez konwersji. Obsługiwane są pliki RM i RMVB w rozdzielczości do 720x480 pikseli. Wspierany jest także najpopularniejszy format plików video - AVI (800×480 pikseli). Ponadto M20 pozwala oglądać teledyski w formacie FLV pobrane z serwisów takich jak YouTube, Google Video czy Film - one także nie wymagają konwersji. Użytkownik będzie mógł przeglądać zdjęcia w formatach JPEG, GIF, BMP, a także pliki w formacie TXT.

W torze audio pracuje układ firmy Wolfson (WM8987). Odtwarzacz obsługuje pliki MP3, WMA, WAV oraz bezstratnie kompresowane FLAC i APE. Wbudowany jest tuner radiowy z programatorem stacji. M20 może nagrywać audycje z radia albo służyć jako dyktafon.

W pamięci odtwarzacza Vedia M20 znajdzie się pełna wersja animacji "Elephants Dream". Jest to komputerowo wyrenderowany film, który powstał całkowicie przy pomocy wolnego oprogramowania. Produkcja realizowana była przez siedmiu artystów i animatorów z całego świata.

M20 wyposażony jest w predefiniowane equalizery oraz EQ użytkownika. Dodatkowo na wyposażeniu jest system obrobki brzmienia - PlayFX (www.playfx.pl) opracowany wspólnie przez firmy Rockchip oraz Microsoft.

Vedia M20 posiadać będzie zestawie słuchawki Vedia SRS-200, kabel USB, ładowarkę USB, ściereczkę do pielęgnacji odtwarzacza. W zestawie znajdzie się także samochodowa ładowarka USB.

Dostępne będą trzy wersje pojemnościowe tego modelu: 2GB, 4GB oraz 8GB. Wszystkie w kolorze czarnym, z tylnią obudową ze szczotkowanego aluminium, także w kolorze czarnym. Wymiary obudowy to 90.6 x 54.6 x 6.5 mm (Szerokość x Wysokość x Grubość), masa wraz z akumulatorem o pojemności 350 mAh to 52 g. Odtwarzacz posiadać będzie dwuletnią gwarancję w całości realizowaną w Polsce.

[zdjęcie odtwarzacza Vedia M20]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl