Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - rodzina przenośnych odtwarzaczy audio-video NWZ-A820 (20.02.2008)

Firma Sony zapowiedziała wprowadzenie do oferty nowej rodziny przenośnych odtwarzaczy multimedialnych Walkman® NWZ-A820. Do sprzedaży mają one wejść w kwietniu. Seria ma liczyć trzy modele. NWZ-A826 wyposażony 4 GB pamięci w cenie ok. 700 zł. NWZ-A828 z pamięcią 8 GB w cenie ok. 900 zł. NWZ-A829 z pamięcią 16 GB w cenie ok. 1 200 zł.

Nowe odtwarzacze Sony obsługują zabezpieczone pliki dźwiękowe Windows Media Audio (WMA) oraz niezabezpieczone AAC, MP3 i Linear PCM, a także zdjęcia w formacie JPEG. Odtwarzają też pliki wideo utworzonych przy użyciu kodeków takich jak AVC (H.264/AVC) Baseline Profile i MPEG-4.

Ekran QVGA o przekątnej 2,4 cala - stosowany we wszystkich modelach z tej serii - pozwala na płynne odtwarzanie danych wideo z szybkością do 30 klatek na sekundę. Zarówno materiał wideo jak i obrazy nieruchome mogą być wyświetlane w dowolnym układzie ekranu (pionowym oraz poziomym przechylonym w lewo lub w prawo). Zbiory zdjęć można wyświetlać w formie pokazu slajdów, z wybranym podkładem muzycznym.

Odtwarzacze mogą komunikować się z wykorzystaniem technologii Bluetooth. Dzięki temu urządzenia z serii NWZ-A820 mogą przesyłać strumieniowo pliki audio oraz dane wykonawców i tytuły utworów za pośrednictwem mikrowież z technologią Bluetooth takich jak Sony CMT-HX70BTR i CMT-HX50BTR. Mogą też współpracować ze słuchawkami Bluetooth i samochodowymi zestawami Bluetooth. Umieszczony na bocznej krawędzi odtwarzacza przycisk umożliwia natychmiastowe podłączenie do innego urządzenia Bluetooth.

Odtwarzacze współpracują z systemem operacyjnym Windows Vista i mają logo Microsoft "PlaysForSure". Przesyłanie plików z komputera PC do odtwarzacza z serii NWZ-A820 może być wykonane przy pomocy programu Media Player 11, techniką "przeciągnij i wklej". Można też użyć dostarczonego w zestawie oprogramowania Sony Media Manager for Walkman.

Modele z serii NWZ-A820 będą dostępne w czterech odmianach kolorystycznych: czarnej, srebrnej, złotej i różowej. W zestawie dostarczone są słuchawki typu EX 13,5 mm. Odtwarzacze mają wbudowany opracowany przez firmę Sony system Digital Sound Enhancement Engine (DSEE). Inne firmowe rozwiązania stosowane w odtwarzaczach to Clear Stereo (do zapobiegania przesłuchom między kanałami) i Clear Bass (do wzmacniania niskich częstotliwości). Brzmienie może zostać dodatkowo kształtowane przy użyciu pięciopasmowego korektora, systemu VPT Acoustic Engine i dynamicznego systemu normalizacji dźwięku.

[zdjęcie odtwarzaczy serii Sony NWZ-A820]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl