Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUDIO RESEARCH, NHT - nowi właściciele amerykańskich firm (18.02.2008)

W ubiegłym miesiącu publicznie ujawnione zostały informacje o zmianie własności dwóch znanych, amerykańskich firm audio - Audio Research oraz NHT.

NHT będzie od tej pory w rękach swojej dyrekcji i pracowników. Całkiem niedawno - w 2006 roku - NHT zostało przejęte przez Vinci Labs. Jeszcze wcześniej właścicielami NHT były też firmy Rockford i Recoton. Vinci Labs jako firma inwestycyjna (venture capital), szukająca jak najwyższych zysków od włożonego kapitału zdecydowała się zrezygnować z swojej inwestycji w NHT. Zaproponowano odkupienie NHT kierownictwu tej firmy i propozycja została przyjęta. Po zmianie właściciela oficjalna nazwa brzmieć będzie NHT Audio, LLC. Będzie to w całości firma znajdująca się w rękach pracowników, bez zewnętrznych inwestorów.

Audio Research, to jedna z kilku sztandarowych amerykańskich firm high-end, związana ściśle z osobą założyciela i dyrektora Williama Johnsona. Od ubiegłego miesiąca nowym właścicielem jest włoska firma Quadrivio SGR. Warto dodać, że w ubiegłym roku Quadrivio przejęło też firmę Sonus Faber. Po zmianie właściciela dotychczasowe kierownictwo Audio Research ma nadal kierować firmą. William Johnson pozostanie honorowym przewodniczącym, ale przestanie się zajmować bieżącymi sprawami firmy.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl