Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SUNDIAL - podłogowe kolumny Sonorus (23.01.2008)

Firma Sundial poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowego modelu pod nazwą Sonorus. Jest to podłogowy, dwudrożny zestaw typu bass-reflex. Sonorus w całości opiera się o głośniki produkcji niemieckiej firmy Eton. Wysokie tony odtwarza głośnik pracujący w technologii AMT (air motion transformer), a niskie i średnie tony odtwarza para pracujących w tandemie głośników niskośredniotnowych z membraną Hexacone oraz radiatorem Heat Pipe do odprowadzania ciepła.

Podobnie jak we wcześniejszych produktach Sundial zastosował przy produkcji obudowy konstrukcję opartą na wielowarstwowej strukturze, klejonej z szeregu kolejnych elementów wyciętych z płyty MDF. Ścianka przednia składa się z trzech niezależnych (dla każdego głośnika) wielowarstwowych elementów o łącznej grubości 48 mm. Szereg kolejnych kształtek o zróżnicowanych profilach tworzy ścianki boczne i poziome, zaś ścianka tylna o grubości 45 mm również jest w całości konstrukcją warstwową. Przyjęte rozwiązanie konstrukcyjne ma za zadanie tłumić rezonanse i zwiększać sztywność obudowy.

Zwrotnica została umieszczona w osobnej komorze. Filtry zostały wykonane z polipropylenowych kondensatorów (MKP) i powietrznych cewek. Wewnętrzne okablowanie jest wykonane z przewodów z miedzi monokrystalicznej (OCC). Kolumny mają wymiary (WSG): 1170 x 215 (300) x 435 mm. Ich masa to 48 kg sztuka. Moc wynosi 160 W, impedancja nominalna 4 omy, a efektywność 89 dB/2,83V/1m. Cena za parę to 17.800 zł.

[zdjęcie kolumn Sundial Sonorus]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl