Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CLARITY CAP - nowe kondensatory na krajowym rynku (18.01.2008)

Od stycznia 2008 firma Cinematrix jest polskim dystrybutorem audiofilskich kondensatorów ClarityCap produkowanych przez ICW Capacitors Limited z Wielkiej Brytanii. ICW produkuje od 30 lat szeroką gamę kondensatorów na potrzeby przemysłu elektrycznego, wojskowego i profesjonalnego. ICW produkuje kondensatory z metalizowanych folii poliestrowych i polipropylenowych. Zakres dostępnych napięć rozciąga się od 63Vdc do 1500Vdc, a zakres pojemności od 10nF do 600µF. Marka ClarityCap istnieje na rynku od 20 lat. Oferta składa się z pięciu serii kondensatorów.

APW to seria najtańsza. Kondensatory APW są wytwarzane z folii 4 µm polipropylenowej. Wyprowadzenia są stalowo-miedziane. Bieguny są zalane białą żywicą epoxydową chroniącą element nawinięty.

PW, są określone w komunikacie prasowym jako najtańsze kondensatory "audio-grade". Produkowane są one z folii metalizowanej 4µm, 6µm, 8µm oraz 10µm. Zakres napięć 160Vdc, 250Vdc, 400Vdc do 630Vdc. Wyprowadzenie są stalowo miedziane.

PX to kondensatory z folii 6µm, na napięcie 250 Vdc. Mają one szereg udoskonaleń w stosunku do tańszych serii. Folia jest precyzyjne nawijana techniką "wrzeciona". Aby zapewnić jak najlepszy kontakt przewodzenia z wyprowadzeniami, element z nawinięty z folii jest poddany wcześniej specjalnemu procesowi termicznemu. Seria PX cechuje się bardzo niską stratnością i absorpcją dielektryczną, wysoką stabilnością mechaniczną, a także wysoką stabilnością w funkcji temperatury i częstotliwości. Ma także niskie współczynniki ESR (zastępcza rezystancja szeregowa) i ESL (szeregowa indukcyjność zastępcza).

SA to seria adresowana już do klientów o dużych audiofilskich aspiracjach. Kondensatory SA są ręcznie nawijane folią polipropylenowa 10µm i są specyfikowane na napięcie 630 Vdc. Mają wyprowadzenia miedziane, ręcznie lutowane, element z folii wcześniej poddany specjalnemu procesowi termicznemu poprawiającemu kontakt łącza z wyprowadzeniami.

DTAC to najnowsza i najdroższa seria ClarityCap, zaprojektowana aby uzyskać najniższą rezystancję wewnątrz elementu, która bezpośrednio wpływa na jakość przewodzenia sygnału. Kondensatory mają formę płaskiego walca. Zastosowana jest wąska taśma polipropylenowa (10µm, 630Vdc). W trakcie nawijania folia poddana działaniu specjalnego spray'u i procesu termicznego. Zamiast tradycyjnych wyprowadzeń drutowych zastosowano terminale/wyprowadzenia ręcznie wlutowywane, z mocowaniem kabla na dwie śruby M8. DTAC znacznie poprawiają współczynnik ESR w porównaniu do tradycyjnych kondensatorów.

[zdjęcie kondensatorów Clarity Cap DTAC]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl