Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GRYPHON - wzmacniacz mocy Colosseum (13.01.2008)

Duńska firma Gryphon Audio Designs poinformowała o swoim nowym produkcie - zapowiadanym już kilka miesiecy temu wzmacniaczu mocy Colosseum. Według komunikatu prasowego jest to najbardziej złożony projekt w 23-letniej historii firmy. Wraz z przedwzmacniaczem Mirage i kolumnami Poseidon tworzy on szczytowy system Gryphona. Jak wszystkie produkty Gryphona, ten także jest dziełem założyciela firmy, Flemminga E. Rasmussena.

Colosseum ma moc 2 x 160W w czystej klasie A. We wzmacniaczu pracuje 48 wysokoprądowych, bipolarnych tranzystorów wyjściowych, a kondensatory w zasilaczu mają łączną pojemność 440.000 uF. Pasmo przenoszenia rozciąga się do 350kHz. Podwójne transformatory są izolowane i ekranowane aby zapobiec interakcjom z innymi komponentami. Układy wzmacniacza są zawieszone pomiędzy zakrzywionymi panelami tak aby zagwarantować optymalne położenie i warunki pracy dla poszczególnych elementów. Wzmacniacz waży 80kg.

Gryphon stawia też sobie za cel zaspokojenie wymogów estetycznych klientow. Podobnie jak to było w kolumnach Gryphona, także we wzmacniaczu Colosseum boczne ścianki można dobierać na indywidualne życzenie nabywcy. 70-centymetrowa owalna wieża na końcach ma płyty wykonane z 40-milimetrowych bloków czarnego tworzywa (polyvinylmethacrylate).

Wzmacniacz Colosseum Stereo jest już dostępny a jego zalecana cena detaliczna to 32.000 Euro plus VAT. Dwukrotnie droższa wersja monofoniczna jest spodziewana wiosną 2008.

[zdjęcie wzmacniacza mocy Gryphon Colosseum]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl