Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DIVINE ACOUSTICS - kolumny Proxima (7.12.2007)

Firma Divine Acoustics w ubiegłym miesiącu poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowego modelu kolumn pod nazwą Proxima. Jest to konstrukcja dwudrożna. Głośnik niskotonowy Proximy pracuje w obudowie zamkniętej.

Proxima wyróżnia się proporcjami obudowy. Zestaw jest wysoki na 105 cm, szeroki na 32cm i ma jedynie 12cm głębokości. Stabilność obudowy uzyskuje się dzięki cokołowi wyposażonemu w regulowane kolce. Boczne ścianki obudowy wykonane są z MDF i wykończone są skórą (czarną lub kremową), na górnej ściance wytłoczona jest nazwa modelu. Przednia i tylna ścianka z płyty wiórowej dostępna jest w czterech kolorach wykończenia drewnem egzotycznym (zebrano afrykańskie, zebrano ciemne, macassar, wenge jasne).

Głośniki pochodzą z Niemiec. Wysokotonowy to jedwabna kopułka o średnicy 28mm chłodzona ferrofluidem. Głośnik basowy o średnicy 17cm ma odwrócone gumowe zawieszenie i kosz odlewany z metali lekkich. Karkas cewki o średnicy 25mm wykonany jest z aluminium, a wentylowany układ magnetyczny ma 10 cm średnicy.

Zwrotnica to kombinacja filtrów drugiego i trzeciego rzędu. Gniazda przyłączeniowe są pojedyncze. Nominalna impedancja to 8 omów, a efektywność wynosi 90 dB. Cena Proximy wynosi 1990zł za parę, niezależnie od kolorów wykończenia.

[zdjęcie kolumn Divine Acoustics Proxima]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl