Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ELTA - kolumny do kina domowego Rock Opera oraz Uwertura (20.11.2007)

Firma elta wprowadza do sprzedaży nową linię Cyfrowych Kolumn Surround pod nazwą Misterium Dźwięku i Obrazu. Premierowe pokazy miały miejsce podczas Audio Show w dniach 10-11 listopada 2007 w Warszawie. Zaprezentowano dwa modele nowej serii: Uwertura oraz Rock Opera. Zestawy Misterium Dźwięku i Obrazu to nie tyle zwykłe kolumny, co zintegrowane urządzenia łączące w jednej obudowie funkcje kilku różnych elementów typowego zestawu kina domowego. Przestrzenny efekt dźwiękowy jest tworzony przy pomocy technologii SRS TruSurround XT.

Uwertura charakteryzuje się minimalistyczną formą. Urządzenie jest proste w obsłudze, ma umieszczony centralnie wyświetlacz VFD oraz pilota do sterowania sprzętem. Kolumna swoją szerokością najlepiej komponuje się z telewizorami 42-calowymi. Dwa 4,75-calowe głośniki pracują razem jako subwoofer. Lewy i prawy kanał obsługują dwudrożne systemy złożone z 4-calowego głośnika średniotonowego oraz półcalowego głośnika wysokotonowego. Wbudowane wzmacniacze mają moc 50W dla subwoofera i po 15W dla kanałów lewy-prawy. Wkrótce do sprzedaży trafi również zaprojektowany specjalnie na potrzeby kolumn stolik RTV. Posiada on system mocowania Cyfrowej Kolumny Surround, telewizorów LCD o maksymalnej wielkości 42 cale oraz szklaną półkę przeznaczoną na odtwarzacz DVD. Sugerowana cena detaliczna Cyfrowej Kolumny Surround Uwertura to 999 zł.

Rock Opera to produkt adresowany głównie do młodszej klienteli. Posiada stację dokującą do iPod-a z pełną obsługą menu. Rock Opera pozwala na słuchanie muzyki, wyświetlanie na ekranie telewizora zdjęć oraz oglądanie plików wideo zapisanych w pamięci dowolnego odtwarzacza MP3 czy MP4. Kolumna posiada procesor dźwięku z funkcją 3D, a także wbudowane radio, zegar oraz budzik. 5-calowy głośnik niskotonowey pracuje jako subwoofer, a lewy i prawy kanał obsługują dwudrożne systemy złożone z 3-calowego głośnika średniotonowego oraz półcalowego głośnika wysokotonowego. Wbudowane wzmacniacze mają moc 24W dla subwoofera i po 8W dla kanałów lewy-prawy. Rock Opera będzie dostępna jedynie w sklepach internetowych. Sugerowana cena detaliczna to 999 zł.

[zdjęcie kolumn elta Uwertura]
[zdjęcie kolumn elta Rock Opera]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl