Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DALI - kolumny Mentor 8 oraz Ikon 8 (19.10.2007)

W ubiegłym miesiącu firma Dali wprowadziła do oferty dwa nowe modele: Mentor 8 oraz Ikon 8. W obydwu przypadkach są to najwyższe modele w swoich seriach. Kolumny w tym miesiącu pojawiły się też na polskim rynku.

Ikon 8 (3.995 zł za sztukę) ma dwa 8-calowe głośniki niskotonowe, jeden 6,5 calowy głośnik średniotonowy oraz hybrydowy zespół wysokotonowy. Tak zwany hybrydowy głośnik wysokotonowy to zespół złożony z głośnika wstęgowego i kopułkowego. Głośniki niskotonowe mają oddzielne komory. Zwrotnica tych dwóch przetworników jest podłączona bezpośrednio do gniazd przyłączeniowych. Zwrotnica dla głośnika średnitonowego oraz dla hybrydowego modułu wysokotonowego jest umieszczona w komorze głośnika średniotonowego. Zestawy mają impedancję nominalną 6 omów. Ich wymiary to (WxSxG): 1160 x 245 x 393 mm. Masa kolumny to 33.3 kg.

Mentor 8 (7.495 zł za sztukę) jest największym zestawem ze swojej serii. Tak jak wszystkie kolumny z tej linii, ten model też posiada bezstratne papierowo-drewniane membrany. Zaokrąglony przód i tył obudowy redukuje rezonanse. Mentor 8 ma dwa 8-calowe głośniki basowe, jeden 6,5-calowy głośnik średniotonowy oraz hybrydowy moduł wysokotonowy. Impedancja nominalna wynosi 6 omów. Wymiary to (WxSxG) 1100 x 250 x 440 mm, a masa równa jest 35.4 kg.

[zdjęcie kolumn Dali Ikon 8]
[zdjęcie kolumn Dali Mentor 8]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl