Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - amplitunery AVR-4308 i AVR-3808 przygotowane do formatów HD (29.09.2007)

AVR-4308 i AVR-3808 to dwa nowe zaawansowane amplituery AV Denona. Obydwa posiadają interfejs HDMI 1.3a i dekodują hi-endowe, wielokanałowe formaty dźwiękowe, takie jak Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus i DTS-HD. Oprócz tego obsługiwane są: Dolby Digital EX, Dolby Digital, Dolby Pro Logic IIx, DTS-HD Master, DTS-ES, DTS 96/24, DTS Neo:6, DTS, HDCD.

Układy do dekodowania i obróbki sygnału firma nazwała mianem D.D.S.C. HD (Dynamic Discrete Surround Circuit – High Definition). Pracują w tej sekcji dwa 32-bitowe zmiennoprzecinkowe procesory DSP wyprodukowane przez Analog Devices. Jeden z procesorów SHARC dekoduje wszelkie formaty dźwiękowe. Drugi procesor SHARC zajmuje się wyłącznie obróbką i korekcją (EQ) rozkodowanego sygnału, dzięki czemu AVR-4308/3808 mogą dopasować się do ustawienia głośników i akustyki pomieszczenia.

W ramach prac projektowych uwagę poświęcono skróceniu dróg pokonywanych przez sygnał. Obydwa urządzenia mają tryb Pure Direct.

Amplituery mają też na wyposażniu układy nazwane Compressed Audio Restorer. Jest to procesor do obróbki skompresowanych nagrań audio (MP3, WMA i ACC). Ma on poprawić dźwięk pogorszony w procesie kompresji.

Obydwa modele mają deinterlacer/skaler Faroudja do 1080p dla analogowego i cyfrowego (HDMI-HDMI) sygnału wideo. Z kolei gniazda USB dają możliwością podłączenia odtwarzacza, dysku twardego lub pamieci przenośnej.

Amplitunery oferują wsparcie dla systemów multiroom z 3 niezależnymi zródłami (analogowymi i cyfrowymi PCM) w 3 strefach. Na wyposażeniu jest pilot zdalnego sterowania z podświetlanymi dotykowymi przyciskami i przyciskami standardowymi, a także drugi pilot dla sterowania wszystkimi strefami. Opcjonalnie możliwa jest współpraca z radiowym pilotem zdalnego sterowania RC-7000CI/7000RCI.

AVR-4308 ma 7-kanałowy wzmacniacz o mocy 170 W (6 omów) w każym kanale z możliwością elastycznej konfiguracji. Amplituner ma wbudowany tuner DAB. Karty Ethernet i Wi-Fi umożliwiają streaming plików audio (MP3, WMA, AAC, FLAC i WAV) z PC (DLNA Server), odbiór z radia internetowego, streaming fotografii JPEG, sterowanie i zmiany ustawień z komputera lub PDA przy pomocy przeglądarki internetowej. AVR-4308 w sieciach bezprzewodowych radzi sobie z kodowaniem konwencjonalnym (WEP), a także z kodowaniem o wyższym bezpieczeństwie (WPA2 i WPA). Amplituner dostępny w kolorze czarnym i srebrnym w cenie 9.495 złotych.

AVR-3808 ma 7-kanałowy wzmacniacz o mocy 160 W (6 omów) w każdym kanale z możliwością elastycznej konfiguracji. Karta Ethernet umożliwia streaming plików audio (MP3, WMA, AAC, FLAC i WAV) z PC (DLNA Server), odbiór z radia internetowego, sterowanie i zmiany ustawień z komputera lub PDA przy pomocy przeglądarki internetowej. Amplituner dostępny jest w kolorze czarnym i srebrnym w cenie 6.195 złotych.

[zdjęcie amplitunera Denon AVR-3808]
[zdjęcie amplitunera Denon AVR-4308]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl