Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GRYPHON - kolumny Atlantis (26.09.2007)

Atlantis to czwarty zestaw głośnikowy pod marką Gryphon. Wcześniejsze kolumny duńskiego prducenta to Poseidon, Trident oraz Cantata. Atlantis to model przeznaczony do pomieszczeń o umiarkowanej wielkości. Projekt koncepcyjny i wzorniczy to dzieło szefa i zalożyciela firmy, Flemminga Rasmussena.

Niskie tony odtwarza para 8-calowych, specjalnie opracowanych głośników pracujących w obudowie bass-reflex. 5-calowe głośniki średniotonowe mają potrójne magnesy. Do odtwarzania wysokich tonów wykorzystano głośnik z ceramiczną membraną. Jest on dodatkowo wyposażony w firmową tubę Gryphona. Zakrzywienie przedniej ścianki oraz wycofanie głośnika wysokotonowego pozwalają uzyskać wyrównanie czasowe wszystkich przetworników.

Ręcznie optymalizowana zwrotnica daje zbocza akustyczne czwartego rzędu. Zwrotnica jest wstępnie polaryzowana przy pomocy baterii. Wszystkie głośniki są w jednakowej fazie w całym paśmie.

Opcje wykończenia są bardzo bogate. Wymienne boczne panele pozwalają realizować bardzo zindywidualizowane zamówienia. Zestaw waży 85 kg i ma wymiary 39 x 118 x 72 cm (SWG). Cena zestawów wynosi 22.000 Euro plus podatek.

[zdjęcie kolumn Gryphon Atlantis]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl