Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

KEF - Cresta (15.09.1999)

KEF zaprezentował nową serię kolumn pod nazwą Cresta. Liczy ona cztery modele - dwa dwudrożne na podstawki, jeden dwudrożny podłogowy i jeden zestaw centralny do kina domowego.

Najmniejsze zestawy to Cresta 1 (wymiary: 295,170,181 mm). Ma 25-milimetrowy głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką i 10-centymetrowy głośnik niskośredniotonowy z membraną z powlekanego papieru pracujący w obudowie bass-reflex. Efektywność wynosi 88 dB, a impedancja 8 omów. Zalecane są wzmacniacze o mocy 10-70W. Kolumny kosztują 780 zł i będą dostępne na rynku polskim od listopada.

Kolejny model to Cresta 2 (wymiary: 365,205,252 mm). Zastosowano w nich 25-milimetrowy głośnik wysokotonowy z miękką kopułką i 13-centymetrowy głośnik niskośredniotonowy z membraną z powlekanego papieru pracujący w obudowie bass-reflex. Efektywność wynosi 90 dB, a impedancja 8 omów. Obudowa me wewnątrz wzmocnienia. Zalecane są wzmacniacze o mocy 10-100W. Kolumny kosztują 995 zł i będą dostępne na rynku polskim od września.

Cresta 3 (wymiary: 850,204,240 mm) to zestawy podłogowe. Również w nich zastosowano w 25-milimetrowy głośnik wysokotonowy z miękką kopułką i 13-centymetrowy głośnik niskośredniotonowy z membraną z powlekanego papieru pracujący w 18-litrowej obudowie bass-reflex. Efektywność wynosi 90 dB, a impedancja 8 omów. Obudowa me wewnątrz wzmocnienia, a w dolnej części skrzynki zastosowano dodatkowe obciążenie. Zalecane są wzmacniacze o mocy 10-100W. Kolumny kosztują 1.690 zł i będą dostępne na rynku polskim od listopada.

Serię uzupełnia kosztujący 720 zł zestaw centralny do kina domowego Cresta C (wymiary: 170,425,181 mm), osiąglany również od listopada. W zestawie tym zastosowano dwa 10-centymetrowe głośniki niskośredniotonowe i 25-milimetrową miękką kopułkę wysokotonową.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl