Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

APPLE - gruntowna modernizacja odtwarzaczy iPod (6.09.2007)

Na wczorajszej konferencji prasowej firma Apple przedstawiła informacje o gruntownej modernizacji całej gamy odtwarzaczy iPod - najpopularniejszej rodziny urządzeń tego typu. Zmiany dotyczą wszystkich produkowanych do tej pory wariantów iPoda. Oprócz tego przedstawiono też zupełnie nowy model pod nazwą iPod touch.

Nowy iPod touch wykorzystuje szereg rozwiązań z wprowadzonego niedawno telefonu iPhone. Ma 3,5-calowy ekran o rozdzielczości 480 x 320, z dotykowym interfejsem. Do przechowywania materiału audio-video wykorzystuje pamięć flash. Touch będzie na rynku amerykańskim dostępny jeszcze w tym miesiącu. Wersja 8GB ma kosztować 299 USD a wersja 16GB ma cenę 399 USD. Według producenta bateria ma zapewnić 22 godziny odtwarzania audio lub 5 godzin odtwarzania video. Obsługiwane formaty audio to AAC (od 16 do 320 kbs), zabezpieczone AAC, MP3, MP3 VBR, Audible (formaty 2, 3, 4), Apple Lossless, AIFF oraz WAV. Oprócz komunikacji przez USB iPod touch może też korzystać ze złącza bezprzewodowego Wi-Fi (802.11b/g). Touch korzysta z uproszczonej wersji systemu operacyjnego OS X. Urządzenie może się komunikować z Internetem przez Wi-Fi i ma do tego celu zainstalowaną przeglądarkę.

Odtwarzacz, który do tej pory występował jako iPod (bez dodatkowych elementów nazwy) teraz bedzie się nazywał iPod classic. Będzie on dostępny już w najbliższych dniach w dwóch wersjach pojemnościowych: z dyskiem 80GB (249 USD) lub z dyskiem 160B (349 USD). Obsługiwane formaty audio to AAC (od 16 do 320 kbs), zabezpieczone AAC, MP3, MP3 VBR, Audible (formaty 2, 3, 4), Apple Lossless, AIFF oraz WAV. Na 2,5-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości 320 x 240 pikseli można też oglądać materiał video.

iPod nano w istotny sposób różni się od swego poprzednika - nowa wersja ma 2-calowy ekran o rozdzielczości 320 x 240 i pozwala odtwarzać pliki video. Nowy nano ma inne proporcje niż poprzednik, jest szerszy i krótszy. Tak jak to było wcześniej iPod nano korzysta z pamięci flash. Jest oferowany w dwóch wersjach. Wersja z pamięcią 4GB kosztuje 149 USD, a wersja z pamięcią 8GB kosztuje 199 USD. iPod nano obsługuje pliki AAC (od 16 do 320 kbs), zapezpieczone AAC, MP3 (16 do 320 kbs), MP3 VBR, Audible (formaty 2, 3, 4), Apple Lossless, WAV oraz AIFF.

Jedyny model, który pozostał w formie podobnej jak poprzednio to iPod shuffle. Ma on pamięć flash 1GB. Obsługuje pliki AAC (od 8 do 320 kbs), zabezpieczone AAC (ze sklepu iTunes), MP3, MP3 VBR, Audible (formaty 2, 3, 4), WAV oraz AIFF.

Wszystkie modele mają wyjście na słuchawki mini-jack oraz możliwość transmisji danych przez USB. Modele nano, classic i touch mają też gniazdo Dock Connector.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl