Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CEC - nowy paskowy odtwarzacz CD i dwa nowe wzmacniacze (14.08.2007)

Firma CEC - znana z produkcji odtwarzaczy CD z paskowym napędem - ma kolejny nowy model z takim rozwiązaniem konstrukcyjnym. Kosztujący 9.800 złotych TL53Z ma też w pełni zbalansowany tor sygnału. Oprócz analogowych wyjść XLR i RCA odtwarzacz wyposażono w komplet wyjść cyfrowych czyli koncentryczne, Toslink oraz AES/EBU. Za przetwarzanie sygnału odpowiedzialne są dwa przetworniki PCM1792. Zmianie uległa konstrukcja mechaniczna obudowy, która jest wąska i głęboka. Wymiary TL53Z to (SWG) 218 x 111 x 448. Masa odtwarzacza to 7,2 kg. Odtwarzacz ma aluminiową płytę czołową.

Kolejną nowością jest wzmacniacz AMP53 (9.200 zł), wzorniczo dopasowany do TL53Z. Jest to własna konstrukcja CEC-a wykorzystująca znaną z wcześniejszych wzmacniaczy technologię LEF. Nowością jest zastosowanie układu regulacji wzmocnienia o nazwie Digital Intelligent Gain Management w skrócie DIGM. Pozwala on na precyzyjną regulację poziomu sygnału realizowaną poprzez szereg bipolarnych przełączników pracujących w klasie A. Cały układ jest sterowany cyfrowo. Moc wynosi 2 x 120W/8 omów. AMP53 ma 2 wejścia RCA i 2 wejścia XLR. Jego wymiary to: 218 x 107 x 448 mm, a masa 9.6 kg.

Z kolei TUBE 53 (9.500 zł) to wzmacniacz lampowy pracujący w układzie push-pull. Wykorzystuje on cztery lampy 6L6GC dające na wyjściu moc na kanał 20 W przy obciążeniu 8 omów. Stopień wejściowy, inwerter fazy, oraz stopień sterujący obsługują cztery podwójne triody 12AU7. Punkty pracy lamp mocy ustalane są automatycznie co pozwala wydłużyć ich żywotność. Do wzmacniacza można podłączyć trzy źródła sygnału, natomiast wyjście współpracuje z kolumnami o impedancji 6, lub 8 omów. Obudowa wzmacniacza wykonana z aluminium ma wymiary 228 x 183 x 410, a urządzenie waży 16 kg.

[zdjęcie odtwarzacza CEC TL53Z]
[zdjęcie wzmacnaicza CEC TUBE 53]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl