Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUDIO PHYSIC - Yara II Superior oraz Virgo V (7.08.2007)

Niemiecka firma Audio Physic ma w swojej ofercie nowe modele kolumn. Seria Yara została poszerzona o zestawy Yara II Superior (7.800 zł). Jest to teraz najwyższy model tej serii.

Yara II Superior to konstrukca trójdrożna. W porównaniu z pozostałymi Yarami ma dwa dodatkowe siedmiocalowe głośniki niskotonowe z aluminiowymi membranami, zwrócone plecami do siebie i umieszczone na bocznych ściankach obudowy, tuż nad jej podstawą (technologia push-push).

Pasmo przenoszenia przenoszenia kolumn rozciąga się od 34 Hz do 40 kHz. Efektywność wynosi 90 dB, a impedancja nominalna 4 omy. Rekomendowana moc wzmacniacza: 25 -150 W. Wymiary to 1000 x 150 x 320 mm.

Drugą nowością jest Virgo V (23.500 zł, 26.500 za wersję w wykończeniu hebanowym). Model ten kontynuuje tradycje znanych poprzedników, ale zaprojektowano go praktycznie od nowa. W dziedzinie technologii głośnikowej nowe Virgo czerpią wiele rozwiązań od starszych Avanti. Na Avanti wzorowany jest też projekt obudowy, wraz ze skomplikowaną strukturą wewnętrzną. W Virgo V zastosowano nowy głośnik średniotonowy - Hyper Holographic Cone Midrange (HHCM). Wysokie tony odtwarza głośnik w firmowej terminologii określany jako Hyper Holographic Cone Tweeter. Głośnik wysokotonowy ma lekką i sztywną aluminiową membranę pokrytą materiałem ceramicznym. Cewka jest wzmocniona włóknem szklanym, a system magnetyczny składa się z czterech magnesów neodymowych.

Pasmo przenoszenia rozciąga się od 32 Hz do 40 kHz. Efektywność wynosi 89 dB. Impedancja nominalna to 4 omy. Rekomendowana moc wzmacniacza mieści się w przedziale 30 - 180W. Zestw ma masę 27 kg i wymiary 990 x 230 x 400 mm.

W ofercie Audio Physic znaleźć można również nowe głośniki centralne dopasowane wzorniczo i brzmieniowo do poszczególnych serii.

[zdjęcie kolumn Audio Physic Yara II Superior]
[zdjęcie kolumn Audio Physic Virgo V]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl