Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - system dźwięku przestrzennego DAV-X10 (7.08.2007)

Sony DAV-X10 to nowy zestaw do odtwarzania dźwięku przestrzennego. Cechuje go przede wszystkim dyskretny charakter wzornictwa i minimalizacja potrzebnego okablowania.

W przeciwieństwie to typowych zestawów z wieloma głośnikami DAV-X10 odtwarza wirtualny dźwięk przestrzenny poprzez dwa nieduże głośniki i subwoofer. Do generowania dźwięku służy technologia Sony S-Force PRO Front Surround.

Jednostka centralna DAV-X10 znajduje się w opływowej czarnej obudowie. Wykonana ze szkła góra kryje niewidoczne na pierwszy rzut oka elementy sterujące. Dotknięcie zestawu powoduje zapalenie się przycisków sterujących i pozwala na obsługę zestawu, a gdy wszystkie funkcje i ustawienia są już wybrane, przyciski gasną.

Połączenie DAV-X10 z jednym z telewizorów HD Sony Bravia pozwala na zintegrowane zdalne sterowanie obu urządzeń. Do przesyłania między urządzeniami sygnałów sterujących oraz sygnału obrazu służy przewód HDMI. Wyposażenie DAV-X10 obejmuje złącze DMPORT. Można do niego podłączyć szereg zewnętrznych interfejsów służących do odbioru muzyki lub sygnałów bezprzewodowych. Dostarczany z zestawem adapter DMPORT Bluetooth (TDM-BT1) pozwala na bezprzewodowe przesyłanie muzyki z różnych urządzeń Bluetooth. Inne, dostępne opcjonalnie adaptery DMPORT umożliwiają współpracę zestawu z odtwarzaczami MP3, czy transmisję nagrań z komputera przez domową sieć bezprzewodową.

W przypadku modelu DAV-X10 zadbano o komfort uruchomienia zestawu. Aby rozpocząć odtwarzanie wystarczy włączyć wtyczkę do kontaktu, podłączyć jeden przewód do telewizora i jeden do każdego głośnika.

Zestaw ma też funkcję automatycznej kalibracji, której użycie sprowadza się do podłączenia dostarczonego mikrofonu, umieszczenia go w miejscu odsłuchu i naciśnięcia jednego przycisku. System Sony DCAC (Digital Cinema Auto Calibration) automatycznie sprawdza rozmieszczenie głośników w pomieszczeniu i dobiera parametry dźwięku przestrzennego. Kalibracja trwa 30 sekund, a cała procedura przygotowania zestawu do pracy zajmuje niespełna trzy minuty.

[zdjęcie systemu Sony DAV-X10]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl