Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

VIABLUE - nowe kable i akcesoria w sprzedaży na polskim rynku (18.07.2007)

W ofercie firmy Ostoja znajdowało się do tej pory kilka wybranych produktów niemieckiej firmy ViaBlue. Były to stożki HS, QTC oraz absorbery TRI. W bieżącym miesiącu Ostoja zaczęła sprzedaż kolejnej grupy produktów marki ViaBlue. Są to wybrane kable i akcesoria do ich montażu.

Ostoja rozpoczęła sprzedaż interkonektu NF-S1, kabla głośnikowego SC-4, wtyczek RCA (Cinch) do interkonektów (120 zł / kpl 4 szt.), wtyczek do kabli głośnikowych serii TS (kilka rodzajow zakończenia, 90 zł / kpl 4 szt.), oplotu do kabli (3 kolory do wyboru, 7 zł / mb.), filtrów, splitterów i końcówek crimp sleeves.

Interkonekt ViaBlue NF-S1 Quattro Analogue Silver to kabel symetryczny składający się z dwóch przewodów 0.5mm2. Przewody składają się z 19 miedzianych, cynowanych drutów o średnicy 0.185 mm. Uzupełnieniem konstrukcyjnym kabla są dwie wiązki PVC. Oba przewody są izolowane PET. Quattro Silver Shield to dwuwarstwowy ekran ALU-PETP wzmocniony dodatkowo przeciwnie skręcanymi ekranami z 0.15 mm, miedzianych, srebrzonych drutów. Zewnętrzna izolacja jest odseparowana od ekranu warstwą filcowej koszulki. Zewnętrzna średnica kabla to 8 mm. NF-S1 Quattro Analogue Silver może być zakończony złączami RCA lub XLR. Jego cena to 32 zł / mb.

Kabel głośnikowy ViaBlue SC-4 Silver-Series składa się z czterech osobnych przewodów po 4mm2 każdy. Każdy z czterech przewodów składa się z siedmiu wiązek, które zawierają łącznie 869 drutów z miedzi. Wiązki dwóch przewodów są w pełni pokryte srebrem, pozostałe dwie cynowane. Srebrzone wiązki mają za zadanie optymalne przenoszenie wysokich częstotliwości, cynowane odpowiadają za zakres niskich częstotliwości. Podział na dwie specjalizowane pary wiązek można wykorzystać do kabli terminowanych w konfiguracji bi-wire lub bi-amping. Producent przewiduje, że wstępne wygrzewanie kabli SC-4 trwa około 22-24 godziny, a pełne wygrzanie około 42-44 godziny. Cena SC-4 wynosi 56 zł / mb.

[zdjęcie grupy wybranych produktów ViaBlue]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl