Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Akkus - nowe cewki i rezystory w ofercie (8.09.1999)

W ofercie firmy Akkus znalazły się produkty dwóch nowych firm. Pierwsze to amerykańskie cewki powietrzne CFAC zaprojektowane specjalnie dla zastosowań w najlepszych zwrotnicach głośnikowych. Ich cechy szczególne to: Niska stratność mocy, najniższa rezystancja szeregowa dla prądu stałego, najwyższa dokładność reaktancji cewki, jednolita gęstość prądu, minimalizacja efektu naskórkowości aż do 100kHz, bardzo duża gęstość zwojów cewki, poliester jako materiał izolujący, komputerowa optymalizacja wymiarów, brak zniekształceń wynikających z nasycenia, brak efektów histerezy. Cewki CFAC dostępne są w dwóch wersjach, różniących się szerokością zwojów. Taśma o grubości 0,003" (1cal=2,54cm) ma szerokość 0,6" lub 1,75". Przewodnik wykonany jest z miedzi o czystości 99,99%. Nawinięty jest przy wysokim naciągu w kształt cylindra. Mimo, że budowa cewki powietrznej CFAC podobna jest do kondensatora, okazuje się, że szeregowa pojemność pasożytnicza jest mniejsza niż dla zwykłych cewek powietrznych.

Druga nowość to rezystory MILLS. Specjalna konstrukcja tych rezystorów powoduje znaczne poszerzenie pasma przenoszenia. Są one bezindukcyjne. Dzięki zastosowaniu specjalnego materiału na rdzeń, uzyskano bardzo dobre rozproszenie ciepła. Wyprowadzenia są wykonane z miedzi i są w całości pokryte cyną. Dostępne będą rezystory o mocy 5W w późniejszym terminie 12W. Rezystory firmy MILLS zostały specjalnie opracowane dla audiofilów chcących poprawić brzmienie swoich zestawów głośnikowych poprzez wymianę elementów zwrotnicy na komponenty o najwyższej jakości lub budujących swój sprzęt wykorzystując do tego tylko najlepsze podzespoły.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl