Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ARCAM - muzyczny serwer FMJ MS250 (6.07.2007)

Po długich przygotowaniach brytyjska firma Arcam wprowadziła do swojej oferty muzyczny serwer FMJ MS250. Urządzenie oferuje bogatą paletę możliwości funkcjonalnych. Producent podkreśla, że MS250 jest wykonany zgodnie z wysokimi standardami właściwymi dla sprzętu audiofilskiego.

FMJ MS250 ma wbudowany napęd CD-RW dzięki czemu może odtwarzać płyty CD, CD-R i CD-RW. Może też nagrywać płyty CD-R i CD-RW. Oprócz tego do dyspozycji jest wbudowany dysk twardy 400 GB. Pojemność wbudowanego dysku przeciętnie wystarcza do zapisania sześciuset kilkudziesięciu płyt CD w postaci nieskompresowanej. Przy zapisie w postaci plików MP3 o przepływności 128 kbs można na dysku pomieścić ponad 6000 godzin nagrania. MS250 może odtwarzać muzykę nie tylko z płyt CD czy z wbudowanego dysku, ale też z zewnętrznych źródeł analogowych, z dysków komputerów podłączonych do tej samej sieci lokalnej czy też z internetowych stacji radiowych. Arcam obsługuje pliki WAV, MP3 oraz WMA.

Serwer ma cztery niezależne konwertery cyfrowo-analogowe (24-bitowe sigma delta) oraz dwa niezależne konwertery analogowo-cyfrowe (24-bitowe sigma delta). Na wyposażeniu jest jedno gniazdo Ethernet oraz trzy gniazda USB (1 na panelu frontowym i dwa na ściance tylnej). MS250 ma dwa wejścia liniowe dla urządzeń analogowych.

MS250 ma 4 komplety wyjść analogowych do obsługi 4 stref, z możliwością równoległego odtwarzania innego sygnału w każdej strefie. Jest też wyjście SPDIF w postaci optycznej i koncentrycznej. Dla potrzeb pracy w systemach wielopokojowych serwer wyposażono także w gnizada do przekazywania sygnałów zdalnego sterowania oraz sygnałów wyzwalających (trigger) do uruchamiania wzmacniaczy mocy.

MS250 ma własny wyświetlacz o rozdzielczości 126 x 64 punkty. Oprócz tego są też do dyspozycji trzy wyjścia video: kompozytowe, S-video oraz VGA.

[zdjęcie serwera muzycznego Arcam FMJ MS250]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl