Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CARY AUDIO - lampowy wzmacniacz mocy CAD 120S (22.06.2007)

Od ubiegłego miesiąca firma Cary Audio ma w swojej ofercie nową lampową końcówkę mocy - CAD 120S. Cena na rynku polskim to 17.000 złotych.

Urządzenie ma konstrukcję push-pull i pracuje w klasie A/B. Układ elektroniczny jest w pełni zbalansowany. Wzmacniacz ma zarówno wejścia Cinch (RCA) jak i XLR (Cannon). Impedancja wejściowa jest taka sama dla obydwu rodzajów wejść i wynosi 100komów. Na płycie czołowej znajduje się przycisk, który służy do przełączania pomiędzy dwoma trybami pracy - triodowym i ultralinearnym. W trybie triodowym końcówka ma moc 60W/8omów na kanał, natomiast w trybie ultralinearnym - 120W/8omów.

Rolę lamp mocy pełnią KT 88 (po cztery na kanał), a w stopniu wejściowym pracują 6SN7 (jedna na kanał). Lampami sterującymi są również 6SN7 (po jednej na kanał). Wzmacniacz ma wbudowany układ miękkiego startu (soft start) dla przedłużenia jego żywotności. Widoczne na przedniej ściance mierniki pokazują wielkość prądów polaryzujących dla obydwu kanałów.

[zdjęcie wzmacniacza mocy Cary CAD 120S]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl