Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

IRIVER - multimedialny odtwarzacz Clix2 (06.06.2007)

W ubiegłym miesiącu na krajowy rynek weszła druga generacja odtwarzacza Clix marki iriver. Model ten charakteryzuje się między innymi bardzo cienką obudową o wymiarach 80.3 x 46.8 x 12.8mm. Masa wraz z akumulatorem to 55 g. Menu ma pełną możliwość zmian wyglądu. Zastosowano też system nawigacji D-Click. Direct-Click to opatentowany przez iriver system, polega on na umieszczeniu czterech guzików pod listwą ochraniającą wyświetlacz odtwarzacza.

Clix drugiej generacji obsługuje pliki MP3, WMA (w tym z DRM) oraz OGG. Podobnie jak poprzednik, Clix2 oferuje obsługę flash lite, odczyt plików TXT oraz zdjęć w formacie JPEG. Posiada także radio z funkcją nagrywania i programatorem 20 stacji oraz dyktafon. Nowością w stosunku do poprzednika jest wyświetlanie plików AVI do 30 fps. Polepszeniu uległ także sam wyświetlacz. Nadal posiada przekątną 2.2 cala, jednak iriver zastosował nową matrycę AMOLED (QVGA - 320 x 240 pikseli) z paletą 262 tysięcy kolorów.

Iriver Clix2 posiada dwuletnią gwarancję. Dostępny jest w dwóch wersjach: 2GB (biały) za 749 PLN oraz 4GB (czarny) za 899 PLN. Jeszcze w tym roku pojawi się wersja 8GB, limitowane serie kolorystyczne oraz stacja dokująca. W odtwarzaczu zastosowano podzespoły firm takich jak Telechips i Wolfston. W zestawie dostarczane są między innymi słuchawki i kabel USB.

[zdjęcie odtwarzacza iriver Clix2]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl