Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - trzy nowe amplitunery AV (4.06.2007)

W ubiegłym miesiącu firma Sony poinformowała o wprowadzeniu do oferty trzech nowych amplitunerów.

Najtańszy model STR-DG510 (orientacyjna cena 1.000 zł) ma moc 5 x 100W. Jest on wyposażony w system automatycznej kalibracji Digital Cinema Auto Calibration. Możliwe jest przesyłanie obrazu w maksymalnej rozdzielczości 1080i. Wbudowany jest tuner FM RDS/AM. Amplituner dostępny jest w kolorze czarnym lub srebrnym.

STR-DG510 ma dwa wejścia i jedno wyjście HDMI. Oprócz tego 2 optyczne wejścia cyfrowe i 1 koncentryczne cyfrowe wejście elektryczne, 4 analogowe wejścia audio i 1 analogowe wyjście audio, 2 wejścia zespolone/S-video oraz 1 wyjście. Oprócz tego są jeszcze gniazda audio-wideo na przednim panelu do podłączenia kamery.

Kolejny model STR-DG710 (orienatacyjna cena 1.300 zł) ma moc 6 x 100W. Technologia Digital Media Port pozwala na podłączenie poprzez odpowiednie adaptery źródeł dźwięku Wi-Fi, Bluetooth oraz odtwarzaczy Network WALKMAN. Możliwe jest też sterowanie systemem firmy Sony z pojedynczego pilota. Wbudowany jest tuner FM RDS/ AM. Amplituner dostępny jest w kolorze czarnym lub srebrnym.

Wtórnik HDMI z 2 wejściami i 1 wyjściem - wychwytuje dźwięk HD z sygnału HDMI, przy jednoczesnym przekazywaniu obrazu HD i dźwięku stereo do telewizora. Brak konieczności użycia oddzielnego cyfrowego kabla stereo przy połączeniu ze zgodnymi odtwarzaczami. Sygnał wideo przesyłany jest w formacie 1080p. Urządzenie ma też 5 analogowych wejść audio, 3 wejścia Component Video.

Najbardziej zaawansowany STR-DG910 ma 7 kanałów o mocy 100W każdy, a także cztery wyjścia na subwoofery. Może on konwertować obraz niższej jakości na HDMI 1080. Źródła z przeplotem są konwertowane na 1080i, a źródła progresywne na 1080p. STR-DG910 oferuje też szybką, automatyczną kalibrację Digital Cinema Auto Calibration, wprowadzoną po raz pierwszy w odbiornikach Sony ES w ubiegłym roku. System Digital Media Port, umożliwiapoprzez adaptery połączenie odbiornika z różnymi przenośnymi odtwarzaczami muzycznymi, w tym telefonami komórkowymi oraz sieciami Bluetooth i Wi-Fi. Amplituner dostępny jest w kolorze czarnym lub srebrnym.

STR-DG910 ma wtórnik HDMI z 3 wejściami i 1 wyjściem. Na wyposażeniu są 3 optyczne wejścia cyfrowe (w tym jedno na przednim panelu), 2 koncentryczne cyfrowe wejścia elektryczne, 7 analogowych wejść audio, 2 analogowe wyjścia, 4 wejścia zespolone/S-video. Amplituner ten ma być dostępny w czerwcu, a jego orientacyjna cena to 2.000 zł.

[zdjęcie amplitnera Sony STR-DG 510]
[zdjęcie amplitnera Sony STR-DG 710]
[zdjęcie amplitnera Sony STR-DG 910]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl