Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

APPLE, EMI - pliki bez DRM weszły do sprzedaży (01.06.2007)

W środę 30 maja, w należącym do Apple sklepie internetowym iTunes pojawiły się pliki z katalogu EMI bez zabezpieczeń DRM. Jest to pierwszy przypadek szerokiej sprzedaży muzycznych plików z oferty jednego z głównych koncernów muzycznych bez DRM. Do tej pory pliki bez zabezpieczeń sprzedawano bądź to w ramach eksperymentów, bądź też zajmowały się tym mniejsze firmy fonograficzne.

Tak jak do tej pory klienci iTunes mają nadal możliwość zakupu plików w formacie AAC z zabezpieczeniami przed kopiowaniem, o przepływności 128kbs w cenie 99 centów. Natomiast w ramach nowej oferty pojawiły się pliki w formacie AAC, bez DRM, z przepływnością 256kbs w cenie 1,29 USD. Aby skorzystć z możliwości zakupu nowej formy plików potrzebna jest też nowa wersja oprogramowania iTunes 7.2. W przeciwieństwie do plików z DRM, pliki bez DRM można odtwarzać na sprzęcie firm innych niż Apple.

Wprowadzenie do sprzedaży plików bez DRM jest zgodne z zapowiedziami sprzed kilku tygodni. Inauguracja tej nowinki nie była w żaden specjalny sposób promowana.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl