Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MUSICAL FIDELITY - nietypowy wzmacniacz mocy 550K Supercharger (23.05.2007)

Musical Fidelity od dłuższego czasu w swych firmowych materiałach konsekwentnie podkreśla, że współczesne wzmacniacze mają zbyt małe moce do wysterowania większości współczesnych kolumn, a w konsekwencji współczesne systemy hi-fi mają zbyt mały zakres dynamiki. Rozwiązaniem tego problemu ma być wzmacniacz mocy 550K Supercharger.

550K Supercharger przeznaczony jest do podłączenia pomiędzy wzmacniacz a kolumny. Supercharger wykorzystuje układ elektroniczny zaczerpnięty ze wzmacniacza Musical Fidelity kW550, ale zastosowany w konfiguracji o obniżonym wzmocnieniu. Na wejście Superchargera podaje się więc sygnał z terminali głośnikowych wzmacniacza, a Supercharger wzmacnia ten sygnał dodatkowo i podaje go do kolumn. 550K Supercharger ma moc 550W i może na wyjściu wytworzyć prąd o wartości do 250 amperów. Supercharger ma więc moc znacznie większą od większości wzmacniaczy spotykanych w użytku. Oprócz tego Supercharger jest też komfortowym obciążeniem dla wzmacniaczy, które go sterują. Zalecana cena detaliczna za monoblok 550K Supercharger wynosi 1.499 funtów.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl