Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - pięć nowych modeli słuchawek (19.04.2007)

Japońska firma Denon wprowadziła do produkcji 5 nowych modeli słuchawek, które pojawiły się na rynku polskim. Trzy modele (AH-D5000, AH-D2000, AH-D1000) to dynamiczne słuchawki zamknięte, przenaczone głównie do użytku domowego. Natomiast dwa kolejne modele (AH-C700, AH-C350) to bardzo lekkie słuchawki douszne, przeznaczone głównie do użytku ze sprzętem przenośnym.

Najwyższy model oznaczono symbolem AH-D5000 (2.495 zł). Jest to konstrukcja dynamiczna, zamknięta. Słuchawki te wykończone zostały naturalnym drewnem, a sam szkielet wykonano z magnezu. Membrana o średnicy 50 mm wykonana jest ze specjalnego mikro włókna. Zastosowano neodymowe magnesy. Aluminiowe, pozłacane wtyki mini-jack (3.5 mm) oraz adapter do wejść jack (6,3 mm) pozwalają podłączyć słuchawki do wszystkich standardowych gniazd. Kabel o długości 3 m ma tekstylną osłonę. Nominalna impedancja słuchawek to 25 omow, czułość wynosi 106 dB/mW, a maksymalna moc 1800 mW. Przenoszone pasmo częstotliwości rozciąga się od 5 Hz do 45 kHz. Masa (bez kabla) wynosi 370 g.

Kolejny model to AH-D2000 (1.295 zł). Też są to słuchawki dynamiczne zamknięte z 50-milimetrową membraną z mikro włókna. Słuchawki wykorzystują neodymowe magnesy. Kabel o długości 3 m, z tekstylną osłoną, zakończony jest pozłacanym, aluminiowym wtykiem mini-jack (3,5 mm), a dodatkwo dołączany jest też adapter do gniazd typu jack (6,3 mm). Regulowany stelaż oraz miękkie nakładki nauszników zapewniają odpowiedni komfort. Czułość wynosi 106 dB/mW, nominalna impedancja 25 omów, a moc maksymalna 1,800 mW. Pasmo rozciaga się od 5 Hz do 45 kHz. Masa (bez kabla) wynosi 350 g.

Słuchawki AH-D1000 (595 zł) to także konstrukcja dynamiczna, zamknięta. Model ten jest dostępny w kolorach czarnym lub srebrnym. Membrana o średnicy 40 mm wykonana jest ze specjalnego mikro włókna. Pozłacane, aluminiowe wtyki mini-jack (3.5 mm) z adapterem do wejść jack (6,3 mm) służą do podłączenia do wzmacniacza. Czułość słuchawek wynosi 103 dB/mW, nominlana imedancja 32 omy, a maksymalna moc 1,300 mW. Przenoszone pasmo rozciaga się od 8 Hz do 37 kHz. Masa (bez kabla) wynosi 180 g.

Miniaturowe słuchawki douszne Denon AH-C700 (795 zł) dostępne są w kolorach czarnym lub srebrnym. Ze słuchawkami dostarczane są adaptery w trzech rozmiarach (S, M, L), aby użytkownik mógł dopasować odpowiedni rozmiar dla swojego ucha. Nie skręcający się kabel, zakończony alumioniowym pozłacanym wtykiem mini-jack (3,5 mm), osłonięty jest tekstylnym materiałem. Membrana ma średnicę 11 mm. Zastosowano neodymowy magnes. Czułość wynosi 104 dB/mW, nominalna impedancja to 16 omów, maksymalna moc 250 mW. Pasmo prznoszenia rozciąga się od 12 Hz do 24 kHz. Masa (bez kabla) wynosi 6.6 grama.

Denon AH-C350 (195 zł) to model douszny, dostępny w kolorach czarnym lub srebrnym. Adaptery w trzech rozmiarach (S, M, L) pozwalają dopasować słuchawki do uszu użytkownika. Nie skręcający się kabel osłonięty jest tekstylnym materiałem. Kabel zakończony jest aluminiowym, pozłacanym wtykiem mini-jack (3.5 mm). 9-milimetrowa membrana poruszana jest przy pomocy neodymowego magnesu. Czułość słuchawek wynosi 110 dB/mW, nominalna impedancja 17 omów, a maksymalna moc 20 mW. Przenoszone jest pasmo 20 Hz - 21 kHz. Masa (bez kabla) to tylko 3 gramy.

[zdjęcie słuchawek Denon AH-D5000]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl