Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

HARPIA ACOUSTICS - zmiana gamy oferowanych kolumn (11.04.2007)

W ubiegłym miesiącu krakowska firma Harpia Acoustics gruntownie zmodernizowała swoją ofertę kolumn głośnikowych. Obecnie zestawy producenta są podzielone na trzy serie: First Order, Golden Age oraz Time Coherent.

Tak jak sugeruje nazwa, w zestawach First Order stosowane są zwrotnice pierwszego rzędu. Ze względu na ograniczanie kosztów produkcji kolumny te mają prostopadłościenne obudowy. Apollo (5.900 zł para) to podłogowy zestaw dwudrożny z dwoma głośnikami niskośredniotonowymi. Wprowadzenie tej konstrukcji do sprzedaży jest planowane na wrzesień 2007. Amstaff Mini (4.900 zł para) to podłogowa kolumna trójdrożna z parą głośników basowych. Głośniki basowe to własna konstrukcja Harpia Acoustics. Większy Amstaff (7.900 zł para) to także podłogowy zestaw trójdrożny z dwoma głośnikami basowymi. Amstaff pozostał w niezmienionej formie i jest to taka sama kolumna jak w dotychczasowej ofercie. Amstaff Slim to zestaw trójdrożny z obudową zamkniętą, o małej głębokości i znacznej szerokości obudowy. Może on być używany w systemach kina domowego jak i w systemach stereo. W kinie domowym może być zastosowany zarówno jako głośnik centralny jak też w funkcji głośnika tylnego. Wersja nieekranowana kosztuje 2.100 zł za sztukę, a wersja ekranowana 2.500 zł. Amstaff Slim jest konstrukcyjnie spokrewniony z Amstaffem Mini.

Kolumny z serii Golden Age charakteryzują się dobrą sprawnością i wyrównaną 8-omową impedancją, łatwą do wysterowania dla wzmacniaczy, także lampowych. Dwudrożny, podłogowy zestaw Pat (3.900 zł) zewnętrznie przypomina poprzednika o tej samej nazwie, jest jednak przekonstruowany. Natomiast Atlas (9.500 zł) to mniej typowy w obecnych czasach duży, trójdrożny zestaw podstawkowy. Jest to konstrukcja o formie charakterystycznej dla monitorów studyjnych i faktycznie w zamyśle jest przeznaczona zarówno do użytkowania w studiach nagraniowych jak i w warunkach domowych. Atlas ma wymiary 670 x 365 x 405 mm oraz masę około 50 kg.

Szczytowe modele Harpia Acoustics zgrupowane są w serii Time Coherent. Zestawy tej grupy mają bardziej skomplikowane obudowy, w których zadbano o wyrównanie czasowe głośników. Seria ta opiera się w całości na głośnikach o metalowych membranach. Producent przewiduje też możliwość zatykania otworów bass-reflex w zestawach z tej rodziny. Najtańszym zestawem Time Coherent jest zupełnie nowa wersja Marcusa (13.900 zł para). O ile stary Marcus był konstrukcją trójdrożną, to nowy jest 2,5 drożny. Jest to zestaw 4-omowy. Marcus ma zróżnicowane głośniki basowe: 18-centymetrowy i 22-centymetrowy. Kolejny model Keith (18.900 zł para) to trójdrożna kolumna z dwoma głośnikami basowymi. Keith pozostał w formie niezmienionej - jest to ten sam model, który znamy z poprzedniej gamy kolumn Harpia Acoustics. Natomiast dostępny obecnie Dobermann (24.900 zł para) to nowa wersja. Są to kolumny trójdrożne z pojedynczym głośnikiem basowym. W stosunku do poprzedniego Dobermanna zmieniony został głośnik basowy, który jest teraz większy niż poprzednio. Dobermann Grand (31.900 zł para) to też trójdrożny zestaw, ale z dwoma głośnikami basowymi.

[zdjęcie kolumn Harpia Acoustics Atlas]
[zdjęcie nowej wersji kolumn Harpia Acoustics Dobermann]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl