Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

APPLE - sprzedano 100 milionów iPodów (10.04.2007)

W dniu wczorajszym firma Apple wydała komunikat, w którym ogłosiła, że ilość sprzedanych odtwarzaczy iPod przekroczyła 100 milionów. Pierwsze iPody pojawiły się na rynku w listopadzie 2001 roku. Oprócz podstawowego modelu iPod, później pojawiły się też wersje iPod mini, iPod nano oraz iPod shuffle. Poszczególne wersje iPoda miały jak dotąd od dwóch do pięciu generacji.

Miarą sukcesu iPoda jest nie tylko ilość sprzedanych egzemplarzy, ale także cały ekosystem, który powstał wokół tego odtwarzacza. Według komunikatu Apple ponad 70 procent samochodów sprzedawanych na rynku amerykańskim ma możliwość podłączenia iPoda. Powstało już ponad 4000 różnych akcesoriów do iPoda.

Z sukcesem iPoda związana jest też działalność w zakresie dystrybucji materiałów audio i video. Prowadzony przez Apple internetowy sklep muzyczno-filmowy iTunes ma w katalogu ponad 5 milionów piosenek, 350 programów telewizyjnych i ponad 400 filmów. Poprzez iTunes sprzedano do tej pory ponad 2,5 miliarda piosenek, 50 milionów programów telewizyjnych i ponad 1,3 miliona filmów.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl