Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

APPLE, EMI - zapowiedź sprzedaży plików muzycznych bez zabezpieczeń (3.04.2007)

Wczoraj firmy EMI oraz Apple na konferencji prasowej w Londynie ogłosiły informację o swoich planach uruchomienia sprzedaży plików muzycznych bez DRM, czyli bez zabezpieczeń przed kopiowaniem. EMI jest jednym z czterech największych koncernów fonograficznych i pierwszym z tej grupy, który zdecydował się na tego typu krok. Apple oprócz produkcji sprzętu komputerowego i odtwarzaczy audio-video jest też operatorem iTunes, największego internetowego sklepu z plikami muzycznymi.

Sprzedaż plików w nowej formie ma być uruchomiona w maju. Pliki bez zabezpieczeń mają mieć podwyższoną jakość w stosunku do plików sprzedawanych w iTunes do tej pory. Będą to pliki w formacie AAC z przepływnością 256kbs. Wyższa będzie też cena plików. O ile pliki DRM sprzedawano po 99 centów to pliki bez DRM i z wyższą jakością będą oferowane po 1,29 dolara. Nabywcy, którzy wcześniej kupili w iTunes pliki z DRM będą mogli za dopłatą 30 centów nabyć nowe wersje bez DRM. Pliki z DRM pozostaną nadal w ofercie iTunes w niezmienionej cenie.

EMI planuje sprzedaż nagrań ze swojego katalogu także za pośrednictwem innych sklepów internetowych i w innych niż AAC formatach. Prawie cały katalog EMI ma być dostępny w postaci plików bez DRM. Istotnym wyjątkiem od tej reguły są nagrania grupy Beatles.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl