Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LINN - udoskonalenia gramofonu Sondek LP12 (27.02.2007)

Niewątpliwy klasyk na rynku audio, gramofon Linn Sondek LP12, został wprowadzony na rynek w 1972 roku i od tego czasu był wielokrotnie modyfikowany. Po 35 latach od inauguracji, producent wprowadza kolejne udoskonalenia tego modelu.

Nowa wersja oznaczona jako LP12 SE ma trzy udoskonalenia: ramię Ekos SE, jednocześciowy element tworzący subchassis wraz podstawą ramienia i kołnierzem o nazwie Keel, a także nową metalową podstawę Trampolin.

Keel to zintegrowany element łączący subchassis, podstawę ramienia i kołnierz. Keel jest wykonany z jednego litego bloku aluminium aby zapewnić solidną podstawę dla ramienia i talerza. W ten sposób wyeliminowano połączenia, śruby i temu podobne elementy. Keel jest wykonany w ten sposób, aby masa i środek ciężkości były takie same jak w przypadku zespołu złożonego z osobnego subchassis, osobnej podstawy ramienia i osobnego kołnierza ze starszych modeli. Dzięki temu Keel pasuje do zawieszenia dowolnego Sondeka LP12. Keel jest anodyzowany na czarno.

Ekos SE to najwyższy model wśród ramion Linn'a. Rurka ramienia wykonana jest z tytanu, a obudowa łożyska z nierdzewnej stali. Nowa podstawa Trampolin jest wykonana z aluminium. Dodatkowo materiał ten jest akustycznie wytłumiony dla ograniczenia wibracji.

Udoskonalenia LP12 SE zostały premierowo zaprezentowane kilka dni temu na wystawie Sound and Vision w Bristol. Kolejne prezentacje będą prowadzone do kwietnia 2007 u dealerów Linna w różnych krajach. Europejskie ceny (bez VAT-u) na poszczególne elementy są następujące:
Ekos SE ... 3.896 Euro
Keel ... 2.583 Euro
Trampolin ... 170 Euro

[zdjęcie gramofonu Linn Sondek LP12 SE]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl