Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - nowy stereofoniczny system CX3 (13.02.2007)

Na marzec 2007 Denon zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży stylowego systemu hi-fi nazwanego CX3. Składać się on będzie z odtwarzacza CD/SACD, amplitunera stereo oraz dedykowanych zestawów głośnikowych. Zastosowane rozwiązania techniczne w dużej mierze zaczerpnięte zostały ze stereofonicznej linii AE. Wszystkie urządzenia mają 3-letnią gwarancję. Każdy z elementów zestawu ma też taką samą cenę detaliczną równą 4.995 zł. Uzupełnieniem systemu CX3 jest aluminiowy pilot zdalnego sterowania. Większość układów obydwu urządzeń elektronicznych posiada budowę dyskretną, a połączenia między nimi skrócono do niezbędnego minimum tak, aby ograniczyć zakłócenia.

Odtwarzacz DCD-CX3 czyta płyty CD i SACD, a także dekoduje pliki MP3 i WMA. Ścianka przednia, górna oraz boczne wykonane z litego aluminium w kolorze Premium Silver. Szuflada na płyty zbudowana jest z aluminium o grubości 5 mm, aby zminimalizować drgania i poprawić jakość dźwięku. Zastosowano przetwornik cyfrowo-analogowy Burr Brown DSD1796, taki sam jak w kosztującym 7000 zł DCD-2000AE. DCD-CX3 ma też układ AL24 znany z flagowych urządzeń Denona. Zegar taktujący sygnały audio jest taki sam jak we flagowym odtwarzaczu DCD-SA1. W trybie Pure Direct wyłączony może zostać wyświetlacz. Sekcje analogowa i cyfrowa mają niezależne zasilacze z osobnymi transformatorami.

DCD-CX3 ma masę aż 7.0 kg. Jego wymiary to (SWG) 300 x 80 x 310 mm. Wyjścia Cinch są złocone i wykonane z litego mosiądzu. Na wyposażeniu jest też koncentryczne i optyczne wyjście cyfrowe.

Amplituner stereo DRA-CX3 ma moc 2x150W/4omach oraz 2x75W/8 omach. Zastosowano w nim cyfrową końcowkę mocy z analogowym sprzężeniem zwrotnym. W układzie zasilania pracuje główny transformator z niezależnym uzwojeniem wtórnym dla wzmacniacza i przedwzmacniacza. Dla elektronicznego systemu sterowania pracuje drugi zasilacz z osobnym transformatorem. Poszczególne układy mają niezależne uziemienie. Wybór źródła sterowany jest za pomocą przekaźników bezpośrednio przy gniazdach RCA - dla jak najkrótszej drogi sygnału. Jest też tryb pracy Pure Direct, powoduje on wyłączenie regulacji barwy dźwięku, tunera oraz wyświetlacza.

DRA-CX3 ma wejście gramofonowe obsługujące wkładki MM i MC, 4 wejścia liniowe i jedno wyjście liniowe. Może też współpracować z odtwarzaczami iPod przez stację dokującą Denon ASD-1R.

Ścianka przednia, górna oraz boczne wykonane z litego aluminium w kolorze Premium Silver. Złącza Cinch są złocone i wykonane z mosiądzu. Złącza głośnikowe są przystosowane do wtyków bananowych. Amplituner ma masę 5,5 kg i wymiary (SWG): 300 x 80 x 341 mm. Tuner FM/AM ma RDS i pamięć 40 stacji. DRA-CX3 ma też wyjście na słuchawki.

Kolumny głośnikowe SC-CX30 to zestawy dwudrożne, z obudową bass-reflex, zaprojektowane w Europie. Zastosowano w nich dwuwarstwowe membrany wykonane z włókna węglowego, wykonane w opatentowanej przez DENONA technologii DDL - DENON Dual Layer. Obudowa kolumn jest wykonana z drewna o grubości 30 mm i pokryta naturalnym fornirem wiśniowym. Głośnik niskośredniotonowy ma 13 cm a wysokotonowy 25 mm. Obydwa gośniki są ekranowane magnetycznie. Zestaw waży 8,7 kg, a jego wymiary (SWG) to 182 x 296 x 293 mm. Nominalna impedancja to 6 omów.

[zdjęcie systemu Denon CX-3]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl