Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

APOGEE - powrót marki na rynek (23.10.2006)

Po długiej przerwie na rynek powróciła znana z produkcji panelowych kolumn wstęgowych marka Apogee. Firmę Apogee Acoustic założyli w 1981 roku Leo Spiegel, Gary Walker oraz Jason Bloom. Po kilkunastu latach działalności, w 1998 roku firma została sprzedana. Nowy właściciel (a/d/s) zaprzestał jednak szybko produkcji kolumn. Okazało się, że tak specjalistyczne produkty jak kolumny panelowe Apogee mają zbyt mały potencjał sprzedaży i są zbyt trudne w produkcji aby duża firma typu a/d/s mogła być zainteresowana ich dalszym wytwarzaniem. Pod marką Apogee sprzedawano cyfrowe wzmacniacze produkowane przez cześć pracowników uprzednio zajmujących się kolumnami.

W lipcu 2006 australijczyk, Graeme Keet doszedł do porozumienie z a/d/s i przejął prawa do nazwy Apogee. W tym samym tygodniu kiedy uzgodnione zostało przejęcie marki od a/d/s udało się też odkupić prawa do domeny apogeeacoustics.com od firmy specjalizującej się w handlu domenami.

Graeme Keet jest bodaj najbardziej odpowiednią osobą do kontynuacji działalności Apogee. Od wielu lat wykonywał on naprawy kolumn tej marki. Dzięki zastosowaniu cyfrowo sterowanego sprzętu (CNC) precyzja wykonania nowych wstęg była wyższa niż w oryginalnych kolumnach Apogee.

Na wrześniowej wystawie audio w Londynie zademonstrowano pierwszy nowy model odrodzonej firmy Apogee, kosztujący 25.000 dolarów Synergy 1.5. Podobnie jak najsłynniejsze kolumny Apogee z pierwszego okresu działalności też jest to pełnopasmowy zestaw panelowy. Punktem wyjścia dla konstrukcji Synergy 1.5 był model Scintilla. W porówaniu ze Scintillą Synergy mają jednak wyższą, łatwiejszą do wysterowania dla wzmacniaczy impedancję równą 2,5 oma, a także wyższą efektywność równą 95dB/W.

Plany dotyczące kolejnych modeli Synergy nie są jeszcze ujawnione. Oprócz kolumn Synergy Graeme Keet oferuje nadal usługi serwisowe i przeróbki większości starych modeli Apogee. Możliwe jest też wykonanie klasycznych modeli Duetta Signature (12.000 dolarów), Diva (19.000 dolarów) oraz Scintilla 1 ohm (17.000 dolarów). Za dodatkowymi opłatami dostępne są specjalne opcje lakierowania i wykonanie upgradowanych wersji zwrotnic do tych zestawów. Klasyczne modele są robione wyłącznie na indywidualne zamówienie i sprzedawane bezpośrednio z Australli.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl