Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

RUARK - trzecia wersja zestawów Crusader (25.07.2006)

Znany już od wielu lat zestaw głośnikowy Ruark Crusader doczekał się wersji oznaczonej numerem III. Wcześniej w wersjach Mk. III pojawiały się też dwa inne modele: Sabre i Talisman.

Crusader III to podłogowy zestaw trójdrożny. Wysokie tony odtwarza głośnik wstęgowy z neodymowym magnesem. Jego aluminiowa wstęga ma wymiary 8,5 x 60 mm. Głośnik średniotonowy to 75-milimetrowa, powlekana tekstylna kopułka. Ma ona 75-milimetrowy aluminiowy karkas i wentylowany system magnetyczny. Niskie tony odtwarza 18-centymetrowy głośnik z papierowo-węglową membraną.

Obudowa typu bass-reflex o wymiarach 95 x 23 x 32 cm wykonana jest z MDF-u o grubości 18 oraz 25 mm. Ma ona niesymetrycznie ułożone wzmocnienia. Istnieje możliwość dodania balastu do obudowy. Częstotliwości podziału to 500 Hz i 4 kHz. Nominalna impedancja wynosi 8 omów, a efektywność 88 dB/W. Standardowo bez dodatkowych opłat dostępne są trzy rodzaje forniru: dąb, wiśnia i orzech. Zalecana cena brytyjska zestawów to 2.800 funtów.

[zdjęcie kolumn Ruark Crusader III - 51 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl