Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

TRANSFIGURATION - w ofercie Digital Audio System (8.06.2006)

Toruńska firma Digital Audio System rozpoczęła dystrybucję wkładek gramofonowych marki Transfiguration. Ta japońska firma powstała w 1992 roku a założył ją Seiji Yoshioka.

Debiutanckim produktem Transfiguration była wkładka typu MC nazwana AF-1. Była to konstrukcja bez jarzma i z podwójnym magnesem pierścieniowym oraz podwójną cewką. To nietypowe rozwiązanie techniczne jest wykorzystywane także w aktualnie produkowanych wkładkach. Oprócz tego wszystkie wkładki wykorzystują ostrze diamentowe Ogura PA, cewki z czystego srebrnego drutu oraz miedzi o czystości 6N i 7N. Na rdzenie i magnesy wykorzystywane są metale ziem rzadkich: samar-kobalt, ultra czysty SS-µ-metal, neodym oraz ultra czysty permalloy.

Obecnie w ofercie firmy Transfiguration znajduje się 5 wkładek - wszystkie to konstrukcje z ruchomą cewką (MC). Poczynając od najtańszej są to kolejno: Aria, Spirit Mk.3, Temper V, Temper W oraz model szczytowy Orpheus.

[zdjęcie wkładki Transfiguration Spirit Mk.3 - 26 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl