Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

JBL - podłogowe zestawy głośnikowe TL260 (5.06.2006)

W bieżącym miesiącu na polski rynek wchodzi zestaw JBL TL260. Para tych kolumn kosztuje 9.998 zł. Jest to jeden z produktów mających uświetnić 60-tą rocznicę działalności firmy JBL. TL260 jest określany jako następca L250Ti.

W TL260 zastosowano nowy przetwornik ultrawysokich częstotliwości, który rozszerza przekazywane pasmo do 40 kHz. Współpracuje on ze specjalnie zaprojektowaną tubą, ma wykonaną z Mylaru kopułkę o średnicy 19 mm zamontowaną bezpośrednio na cewce. Głośnik wysokotonowy to 25-millimetrowa, wykonana z czystego tytanu kopułka. Tweeter został umieszczony w falowodzie JBL Elliptical Oblate Spheroidal (EOS).

Użyte w zestawie TL260 przetworniki: niskotonowy o średnicy 300 mm, średnio-niskotonowy o średnicy 170 mm i średniotonowy o średnicy 100 mm mają membrany wykonane z opracowanego przez JBL tworzywa PolyPlas (pokrywanych polimerem włókien celulozowych). Cewki tych głośników są wykonane z Kaptonu. Oprócz tego głośnik niskotonowy wykorzystuje opracowaną przez firmę JBL technologię Symmetrical Field Geometry (SFG), która redukuje zniekształcenia niskich tonów, zachowując symetrię pola magnetycznego w szczelinie cewki.

Kolumny TL260 wyposażono w porty FreeFlow, które zoptymalizowano w symulacjach komputerowych. Duże porty pozwalają obniżyć ciśnienie wylotowe powietrza, eliminując tym samym zaburzenia jego przepływu, które mogą powodować szumy turbulencyjne.

Zestaw składa się pary lustrzanych kolumn (lewej i prawej). Obudowy o wysokości 1194 mm, szerokości 508 mm i głębokości 330 mm zostały wykonane z płyty MDF. Panele przednie są z płyt o grubości 40 mm. Jedna z bocznych ścianek biegnie skośnie. Rozbudowane wzmocnienia wewnętrzne zapewniają dużą sztywność i wytrzymałość konstrukcji.

TL260 są ekranowane magnetycznie i mają podwójne pary wysokiej jakości pozłacanych terminali, które ułatwiają bi-wiring i bi-amping.

[zdjęcie kolumny JBL TL260 - 43 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl