Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SDMI - 'znaki wodne' z Aris Technologies (18.08.1999)

Po przeprowadzeniu szeregu prób SDMI (Secure Digital Music Initiative) podjęło decyzję o przyjęciu systemu 'znaków wodnych' pod nazwą MusiCode opracowanego przez firmę Aris Technologies.

Według Aris Technologies zakodowana w sygnale informacja może przetrwać nawet wielokrotne kopiowanie analogowe czy transmisję radiową, a przy tym w niczym nie degraduje jakości samego materiału. W testach odsłuchowych przeprowadzanych z udziałem słuchaczy o profesjonalnym doświadczeniu nie udało się stwierdzić żadnego wpływu kodowania na jakość dźwięku.

Ponieważ w środowiskach audiofilskich stosowanie 'znaków wodnych' budzi mimo wszystko wiele obaw, SDMI podkreśla, że stosowanie tej techniki będzie całkowicie dobrowolne, zależne od decyzji wydawcy płyty.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl