Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUDIONET - uniwersalny odtwarzacz VIP G2 (21.10.2005)

W listopadzie 2005 zostanie wprowadzony na rynek nowy, uniwersalny odtwarzacz niemieckiej marki Audionet, VIP G2 (Versatile Integrated Player) w cenie 6.000 Euro. W stosunku do odtwarzacza VIP pierwszej generacji, model G2 odtwarza nie tylko CD, DVD-A / V, ale także płyty SACD. G2 ma też zmienioną szatę graficzną panelu czołowego. Prace projektowe nad G2 trwały trzy lata.

Mechanizm JVC został zastąpiony czytnikiem marki Pioneer. Komora płyty ładowanej od góry jest zamykana płytą z aluminium o grubości 10 mm poruszającą się na teflonowych szynach. Obudowa to połączenie granitowej płyty tworzącej podstawę, szkieletu ze stali, na którym mocowana jest część górna z MDF.

W kanałach głównych audio pracują podwójne filtry cyfrowe oparte na procesorach sygnałowych z własnym oprogramowaniem Audioneta (Audionet's Intelligent Sampling technology). Dane cyfrowe poddawane są w nich kolejno synchronicznemu i asynchronicznemu up-sampling'owi do 24/192 kHz. Następuje całkowite odprzęganie zegara od danych cyfrowych. We wszystkich kanałach pracują przetworniki cyfrowo-analogowe multibit delta-sigma. Dane PCM i DSD są transmitowane w dwóch niezależnych kanałach. Konwerter C/A jest taktowany przez niezależny precyzyjny zegar z własnym zasilaniem. Stopnie analogowe to różnicowe przetworniki prąd-napięcie zbudowane z elementów dyskretnych , a stopnie wyjściowe to podwójne FETy.

Obsługiwane częstotliwości próbkowania to: 32 kHz, 44,1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz, 176,2 kHz, 192 kHz, 2,8224 MHz. G2 ma dwa typy filtrów cyfrowych, które może wybrać użytkownik. Odtwarzacz ma wbudowane dekodery Dolby Digital, DTS, odczytuje też DTS CD i MP3. VIP G2 może pracować jako przetwornik c/a, można od niego podłączyć nawet sygnał z komputera poprzez łącze USB.

VIP G2 ma wyjście wizyjne component (YUV) progressive-scan, interfejs HDMI, interfejs Audionet HighBit do transmisji danych cyfrowych DVD-A i SACD, analogowe wyjścia audio analogowe w postaci 6 Cinchy (złocone) i 2 XLR (zrównoważone). Można też podłączyć opcjonalny zewnętrzny zasilacz EPS do sekcji analogowej. Adaptacyjny pilot zdalnego sterowania z panelem dotykowym może sterować 64 urządzeniami. Masa urządzenia wynosi 22 kg.

Z uwagi na fakt, iż VIP G2 jest urządzeniem zaprojektowanym całkowicie od nowa nie ma możliwości up-grade wersji V1 do G2.

[zdjęcie odtwarzacza Audionet VIP G2 - 46 kB].
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl