Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENSEN - wzmacniacz zintegrowany B-150 (30.09.2005)

B-150 to nowy wzmacniacz zintegrowany duńskiej firmy Densen. Jego zalecana cena detaliczna w Wielkiej Brytanii to 3.000 funtów. Jak napisano w komunikacie prasowym bazuje on na rozwiązaniach z przedwzmacniacza B-250 oraz ze wzmacniacza mocy B-350. B-150 ma moc 100W na 8 omach oraz 200W na 4 omach. Dla samej sekcji przedwzmacniacza pracują 3 zasilacze wykorzystujące łącznie kondensatory o pojemności 30.000 uF. Regulator głośności jest sterowany mikroprocesorowo, ma 200 kroków ze skokiem 0,5dB. Sekcja wzmacniacza mocy korzysta z 4 osobnych układów zasilającyche które wykorzystują łącznie kondensatory o pojemności 100.000 uF. Pierwsze 15W mocy oddawane jest w klasie A. Wzmacniacz nie stosuje sprzężeń zwrotnych, ani lokalnych, ani globalnych. Zastosowano płytki drukowane z teflonu oraz rezysotry Vishay o tolerancji 1%.

B-150 ma znaczne możliwości dotyczące rozbudowy lub udoskonalenia. Jedną opcją jest dodanie zewnętrznego zasilacza DNRG do zasilania sekcji przedwzmacniacza. Można też w B-150 zamontować różne płytki przedwzmacniacza gramofonowego (DP-03 MM, DP-04 MM+MC, DP-06 MC). Dwa wyjścia z przedwzmacniacza pozwalają podłączyć dodatkowe wzmacniacze mocy do pracy w bi-amping lub tri-ampingu. Jest też na wyposażeniu gniazdo dla aktywnej zwrotnicy SAXO. Oprócz tego B-150 może się komunikować z innymi urządzeniami Densena przez firmowe łącze DenLink. Po zastosowaniu karty surround i w połączeniu z czterokanałową końcówką mocy B-340 może też pracować w systemach wielokanałowych.

[zdjęcie wzmacniacza Densen B-150 - 50 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl