Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AKM - AK5359, niedrogi układ scalony do konwersji AC (13.07.2005)

W ostatnich dniach czerwca firma Asahi Kasei Microsystems (AKM) wprowadziała do oferty nowy układ scalony do konwesji AC, oznaczony symbolem AK5359. Jest to niedrogi układ przeznaczony zarówno do urządzeń domowych jak i profesjonalnych.

AK5359 to dwukanałowy konwerter analogowo-cyfrowy, 24-bitowy, o częstotliwości próbkowania 192 kHz. Jest on przeznaczony do nagrywarek DVD, amplitunerów AV, urządzeń samochodowych, do współpracy z instrumentami muzycznymi. AK5359 ma układ wyprowadzeń kompatybilny z wyprowadzeniami układów AK5357 oraz AK5381. Wbudowany filtr górnoprzepustowy eliminuje składową stałoprądową (DC offset). AK5359 wykorzystuje firmową technikę dual-bit delta-sigma. Może pracować zarówno w trybie "master" jak i "slave", ma dwa formaty audio na wyjściu: I2S oraz lewostronnie justowany (left justified). Zakres dynamiki wynosi 102 dB, a THD+N ma wartość 96dB. AK5359 wykorzystuje zasilanie analogowe 5V oraz zasilania cyfrowe 2.7V do 5.5V, co czyni go kompatybilnym ze standardowymi procesorami DSP. AK5359 jest dostępny w dwóch wersjach. AK5359ET przeznaczony do zastosowań w elektronice domowej ma zakres temperatur pracy od -20 do 85 stopni. AK5359VT zaprojektowany z myślą o aplikacjach w pojazdach ma szerszy zakres dopuszczalnych temperatur od -40 do 85 stopni.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl