Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LINN - Komponent, system głośnikowy do kina domowego (30.06.2005)

Szkocka firma Linn wprowadziła do swojej oferty nowy system zestawów głośnikowych do kina domowego. System o nazwie Komponent składa się z czterech modeli. Do produkcji obudów wykorzystano aluminiowe odlewy. Kolumny są dostepne w kolorze srebrnym lub grafitowym.

Komponent 110 to zestaw podłogowy o wysokości nieco powyżej 1m. Zalecana cena za sztukę w Wielkiej Brytanii wynosi 600 funtów. Wykorzystuje on kombinację dwóch głośników umieszczonych w osobnej, metalowej obudowie do obsługi górnej części pasma. Głośniki te mają średnice 16mm i 30mm. Rozwiązanie to w firmowej nomenklaturze określono jako "2K array". Oprócz tego wykorzystywany jest głośnik o średnicy 100 mm, kolejny o średnicy 130 mm i 130-milimetrowa bierna membrana. Częstotliwości podziału to 200Hz, 1kHz oraz 3,6kHz, a filtry mają zbocza pierwszego i drugiego rzędu. Efektywność wynosi 85 dB (1W/1m), a impedancja nominalna 6 omów.

Komponent 104 to najmniejszy zestaw w serii. Zalecana cena za sztukę w Wielkiej Brytanii wynosi 250 funtów. W nim także zastosowano "2K array" oraz pojedynczy glośnik basowy o średnicy 100 mm. Częstotliwości podziału to 1kHz oraz 3,6kHz, filtry mają zbocza pierwszego i drugiego rzędu. Efektywność wynosi 85 dB (1W/1m), a impedancja nominalna 6 omów.

Komponent 106 to zestaw centralny, który także wykorzystuje "2K array". Zalecana cena za sztukę w Wielkiej Brytanii wynosi 500 funtów. Oprócz tego wykorzystano głośniki o średnicach 100 mm i 130 mm oraz 130-milimetrową bierną membranę. Częstotliwości podziału to 200Hz, 1kHz oraz 3,6kHz, filtry mają zbocza pierwszego i drugiego rzędu. Efektywność wynosi 85 dB (1W/1m), a impedancja nominalna 6 omów.

Komponent 120 to aktywny zestaw basowy ze 170-watowym wzmacniaczem i 8-calowym głośnikiem. Zalecana cena za sztukę w Wielkiej Brytanii wynosi 750 funtów. Komponent 120 ma oryginalny kształt obudowy. Jego wysokość wynosi zaledwie 20 cm, dzięki czemu można go ustawiać w nietypowych miejscach, na przykład pod meblami, na ścianie czy na suficie przy pomocy dołączonego uchwytu.

[zdjęcie zestawów Linn Komponent 110, 106, 120 - 31 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl