Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

IAUDIO - nowe przenośne odtwarzacze plików muzycznych (28.06.2005)

Po kwietniowej premierze, w czerwcu na polski rynek trafił odtwarzacz iAudio X5. Do sprzedaży weszły dwie wersje. Jedna z dyskiem 20GB w cenie 1499 zł, druga z dyskiem 30GB za 1699 zł. We wrześniu ma pojawić się wersja 60GB. X5 obsługuje formaty MP3, WMA, OGG, ASF, FLAC, WAV, XviD MPEG4 Video, JPEG. Korzysta on z litowo-jonowego akumulatora. Kolorowy wyświetlacz TFT-LCD ma paletę 260,000 kolorów. Urządzenie ma wymiary 103.7 × 60.8 × 14.3 mm oraz masę 145g.

Na początku czerwca koreańską premierę miał z kolei model iAudio G2, będący uproszczoną wersją modelu G3. Model G2 nie posiada wbudowanego radia FM. Natomiast na wyposażeniu znajduje się funkcja dyktafonu. G2 jest dostępny w dwóch wersjach pojemnościowych - 512 MB oraz 1 GB. Obsługuje pliki zapisane w formacie MP3, WMA, OGG, WAV oraz ASF. Zasilanie to tak jak we wcześniejszym modelu jedna bateria typu AA, która ma zapewnić pracę do 40 godzin. Wyświetlacz LCD o rozdzielczości 128 na 64 piksele jest wbudowany w obudowę dostępną w dwóch kolorach - niebieskim lub czarnym (w zależności od ilości pamięci). Wymiary nie uległy zmianie i wynoszą 64.0 mm × 45.0mm × 17.1mm przy 32 gramach wagi. Polski dystrybutor nie podał jeszcze dokładnej daty premiery ani ceny odtwarzacza G2, ale ma on być dostępny jeszcze w wakacje.

Natomiast 5 lipca na rynku koreańskim premierę ma mieć model iAudio F1. Nazwa nawiązuje do sportów motorowych. I faktycznie model F1 ma kształt przypominający samochody wyścigowe, a oprócz tego jest też dostępny w charakterystycznym czerwonym kolorze znanym z wozów Ferrari. Oprócz tego dostępnę będą wersje w kolorze białym, czarnym i żółtym. F1 ma niedużą masę (34 g wraz z baterią) oraz skromne gabaryty (73.8mm × 25.0mm × 18.0mm). Jonowo-polimerowa bateria pozwala na 18 godzin pracy. Zastosowano wyświetlacz typu OLED. Urządzenie obsługuje pliki MP3, WMA, OGG, ASF oraz WAV. Jest także radio, możliwość nagrywania bezpośrednio z radia oraz funkcja dyktafonu. Odtwarzacz dostępny będzie w trzech wersjach pojemnościowych: 256 MB, 512 MB i 1 GB. Polski dystrybutor nie ujawnił jeszcze daty krajowej premiery.

[zdjęcie odtwarzacza iAudio X5 - 55 kB]
[zdjęcie odtwarzacza iAudio G2 - 50 kB]
[zdjęcie odtwarzacza iAudio F1 - 48 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl