Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ISOPHON - kolumny Cortina i Corvara (16.05.2005)

Niemiecki producent zestawów głośnikowych wprowadził do sprzedaży dwa modele kolumn o nazwach Corvara, oraz Cortina. Oba modele charakteryzują się obudową wyprofilowaną na głębokość w kształt kropli wody. Wykonanie ścianek obudowy z trzech warstw (sklejka, włókno oraz aluminium) nadaje całej konstrukcji wysoką sztywność. Dodatkowo, dla zwiększenia masy każda obudowa wypełniona jest piaskiem. Oba modele kolumn dostępne są w 50-ciu kolorach do wyboru bez dopłaty.

Corvara to zestaw 2,5 drożny, w zamkniętej obudowie. Zwrotnica ma zbocza 6-go rzędu, a częstotliwości podziału przypadają na 120 i 2800 Hz. Trójstopniowa regulacja korekcji charakterystyki pozwala dopasować się do pomieszczenia. Moc wynosi 130W/8ohm. Kolumna ma masę 18 kg i wymiary: 97 × 21 × 41 cm (WSG). Cena to 13.500 zł/para.

Z kolei Cortina to zestaw trójdrożny z podwójnym bassreflexem skierowanym do podłogi. Tu też zastosowano trójstopniową regulację korekcji charakterystyki dopasowującą do pomieszczenia. Moc wynosi 190W/4ohm. Częstotliwości podziału zwrotnicy przypadają na 190 i 3400 Hz. Kolumna ma masę 23 kg i wymiary: 105 × 21 × 41 cm (WSG). Cena to 22.500 zł/para.

[zdjęcie kolumn Isophon Cortina - 15 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl