Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GENELEC - mini monitor 8020A oraz subwoofer 7050B (15.04.2005)

Fińska firma Genelec, specjalizująca się w produkcji aktywnych monitorów, wprowadza dwa nowe modele do swojej oferty. Dwudrożny, aktywny zestaw 8020A to najmniejsza kolumna Geneleca, przeznaczona w pierwszej kolejności do wykorzystania w niedużych pomieszczeniach. Mimo skromnych rozmiarów 8020A korzysta z firmowych rozwiązań technicznych takich jak odlewana z aluminium obudowa MDE (Minimum Diffraction Enclosure) czy DCW (Directivity Control Waveguide). Otwór BR ma szerokie, łagodnie wyprofilowane ujście. Głośnik niskośredniotonowy ma średnicę 105 mm a wysokotonowy 19 mm. Zestaw zawiera dwa 20-watowe wzmacniacze, a maksymalny SPL to 105dB w odległości 1 m. Z każdym zestawem 8020A załączany jest też Iso-Pod, czyli specjalna podstawa pozwalająca odpowiednio skierować oś promieniowania oraz izolująca obudowę od podłoża. Wymiary kolumny to (wraz z Iso-pod) 242 × 151 × 142 mm.

W sytuacjach kiedy poziom głośności oraz rozciągnięcie pasma z 8020A są zbyt skromne uzupełnieniem może być nowy subwoofer Genelec 7050B. Wykorzystuje on obudowę Laminar Spiral Enclosure (LSE). Poszerza on pasmo przenoszenia w dół do 25Hz. Pracuje w nim 200-milimetrowy głośnik z 70-watowym wzmacniaczem.

[zdjęcie kolumn Genelec 8020A - 15 kB]
[zdjęcie subwoofera Genelec 7050B - 13 kB]
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl